به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی اکبر طاهری به آمادگی شرکت عمران شهر جدید پرند برای کمک به تامین بودجه مترو اشاره و تاکید کرد: اگر هیات وزیران مجوزهای لازم را برای تامین بودجه مترو به ما بدهد آمادگی داریم تا از طریق تهاتر زمین به این پروژه کمک کنیم. به هر حال مترو پرند در سال ۱۳۹۲ به شهرداری تهران محول و به نوعی دارای ردیف بودجه مستقل شد. با این وجود ما اعلام کردیم آمادگی این را داریم اگر مبادی ذی‌ربط مجوز بدهند که بابت مترو پرند هزینه کنیم از طریق تهاتر اراضی خود این اقدام را صورت دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران پرند خاطرنشان کرد: حدود ۹۷ درصد زیرساخت مترو پرند انجام شده و فقط بحث تاسیسات برقی باقی مانده است. طاهری همچنین گفت: برای تشویق مردم به استفاده از قطار حومه‌ای حدود ۶ دستگاه مینی بوس به شکل رایگان در سایت‌های مسکن مهر قرار داده‌ایم که تا ایستگاه راه‌آهن اقدام به جابه‌جایی مسافران می‌کند. اگر استقبال بیشتر شود ناوگان درون شهری مینی‌بوس را اضافه خواهیم کرد.

  ۳۰۰۰ مسکن مهر آماده فاقد انشعابات

طاهری درباره آخرین وضعیت پروژه‌های مسکن مهر توضیح داد: حدود ۳۰۰۰ واحد مسکن مهر تکمیل شده اما مشکلات مربوط به آماده نبودن زیرساخت‌ها مانع از افتتاح شده است. اگر دستگاه‌های خدمات‌رسان کمک کنند سعی ما بر این است که ظرف یکی دو ماه آینده ۳۰۰۰ واحد را تحویل دهیم. متاسفانه دستگاه‌های خدمات‌رسان همکاری لازم را نداشتند و علت این مساله را کمبود منابع عنوان می‌کنند. امیدواریم زودتر مشکلات حل شود تا بعد از نصب انشعابات بتوانیم محوطه‌سازی و آماده‌سازی را انجام دهیم. وی همچنین از برنامه‌ریزی برای جذاب‌سازی شهر جدید پرند برای ورزشکاران خبر داد و گفت: در تلاش هستیم با جذب قهرمانان ورزشی این شهر را برای ورزشکاران به شهری مطلوب و جذاب تبدیل کنیم.