شماره روزنامه ۴۵۵۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۵۲

 • رکورد معکوس در معاملات ملک

  دنیای‌اقتصاد: آمار مقدماتی از چرخش بازار معاملات مسکن شهر تهران در میانه زمستان با انتشار یک گزارش رسمی از بازار املاک پایتخت تایید شد. «دنیای‌اقتصاد» دوشنبه گذشته با انتشار گزارشی بر پایه تحقیقات میدانی و آمار مقدماتی از معاملات مسکن در ۲۰ روز اول بهمن ماه براساس اطلاعات مربوط به مبایعه‌نامه‌های ثبت شده در سامانه رهگیری معاملات مسکن از چرخش بازار معاملات مسکن از وضعیت ریزش سریالی تعداد معاملات به رشد مثبت ۱۵‌درصدی خبر داد.
 • بازار آپارتمان‌های کمتر از ۱۵ سال

  دنیای اقتصاد: بررسی‌های میدانی از وضعیت معاملاتی بازار املاک پایتخت نشان می‌دهد: در کمتر از یک ماه باقی مانده تا پایان سال جاری، بازار خرید و فروش مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته وضعیت آرام تری را سپری می‌کند.
 • پایان زودرس پنج‌شنبه‌های بدون طرح

  دنیای اقتصاد: به‌رغم اینکه قرار بود اجرای دوباره طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنج‌شنبه، پس از حدود یک سال توقف همزمان با شروع سال ۹۸ عملیاتی شود، اما با تصمیم پلیس راهنمایی و رانندگی پایان زودرس پنج‌شنبه‌های بدون طرح ترافیک از همین امروز فرا رسید. به گزارش «دنیای اقتصاد» بررسی کارشناسی نتایج اجرای نسخه جدید طرح ترافیک شهر تهران که امسال عملیاتی شد، نشان داد لغو طرح مذکور در روزهای پنج‌شنبه به شدت بر حجم ترافیک این روزها افزود و بین ۳۰ تا ۵۰ درصد بر صف ترافیک این روزها در محدوده طرح ترافیک افزوده شد. این وضعیت سبب شد متولیان مدیریت ترافیکی تهران درباره نحوه اجرای این طرح صرف‌نظر کنند و بنا را برای سال ۹۸ بر بازگشت به روال قبل از سال ۹۷ در مورد اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در روزهای پنج‌شنبه بگذارند. با این حال تشدید ترافیک تهران در روزهای منتهی به سال جدید پلیس را بر آن داشت که این تصمیم را قدری زودتر از موعد عملیاتی کند. سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اعلام اینکه از اسفند ۹۷، طرح‌های زوج و فرد و ترافیک در روزهای پنج‌شنبه اجرا خواهد شد، گفت: به این ترتیب در روز پنج‌شنبه دوم اسفندماه طرح مذکور برقرار خواهد بود.
 • نیمه تاریک حقوق شهرداران چیست؟

  دنیای اقتصاد: بخشی از نیمه تاریک حقوق مدیران ارشد شهرداری تهران به زودی منتشر خواهد شد.

بیشتر