در اولین هفته‌ای که کارم در مایکروسافت را شروع کردم اتفاقاتی برایم افتاد که به خوبی فهمیدم چرا مایکروسافت چنین شرکت بزرگ و موفقی است. تا پیش از ورودم به شرکت مایکروسافت، سابقه چند سال همکاری با شرکت‌هایی را داشتم که پروژه‌های مشترکی را با مایکروسافت انجام می‌دادند و به همین دلیل هم یک آشنایی نسبی با شرکت رویاهایم داشتم. طی این دوره سعی می‌کردم مهارت‌ها و توانایی‌های فنی خودم را بالا ببرم تا بتوانم گزینه خوبی برای جذب شدن در مایکروسافت باشم و این اتفاق در اواخر سال ۲۰۱۸ برایم افتاد و در این زمان بود که از طرف شرکت مایکروسافت به‌عنوان کارشناس تکنولوژی‌های ابری دعوت به کار شدم که مشخص است با کمال میل و به‌سرعت این پیشنهاد را پذیرفتم و به این ترتیب بود که وارد یکی از موفق‌ترین و پیشروترین شرکت‌های جهان شدم. پس از گذراندن یک مصاحبه عمومی و دو مصاحبه فنی لازم که همگی در دفتر مرکزی مایکروسافت در سیاتل برگزار شد، دریافتم که بهترین جایی که می‌توانم در آنجا مهارت‌ها و توانایی‌هایم را به‌کار بگیرم تیم معماری دیتای بزرگ و هوش مصنوعی مایکروسافت است که همین طور هم شد و شرکت با پیوستنم به این تیم موافقت کرد. در جریان آن مصاحبه‌ها به وجود واقعیتی در شرکت مایکروسافت پی بردم که بعدها مصادیق بیشتری از آن برایم آشکار شد و آن این بود که در مایکروسافت به یادگیری بیشتر از دانستن اهمیت داده می‌شود و این زیاد مهم نیست که شما چه می‌دانید بلکه آنچه اهمیت دارد این است که شما چقدر و چطور یاد می‌گیرید. این واقعیت از آنجا برای من مشخص شد که طی مصاحبه‌های فنی، سوالات متعددی از من پرسیده شد که من توانایی جواب دادن به آنها را نداشتم و انتظارم این بود که به‌خاطر ناتوانی‌ام در پاسخ دادن به آنها در مصاحبه‌ها رد شوم و فرصت کاری‌ام را از دست بدهم اما با کمال ناباوری فهمیدم آنها از مصاحبه با من راضی بودند و اجازه ورودم به مایکروسافت را صادر کردند.در واقع آنها از مصاحبه‌های فنی با داوطلبان نه به‌عنوان ابزاری صرف برای سنجش دانش او بلکه به‌عنوان یک فرصت یادگیری برای آن فرد استفاده می‌کنند.

پس از پایان فرآیند مصاحبه، من به بخش موسوم به NEO معرفی شدم که مرکزی است برای خوشامدگویی به نیروهای تازه‌وارد به مایکروسافت و آماده‌سازی آنها برای شروع کار در این شرکت. این بخش یکی از بزرگ‌ترین بخش‌ها در شرکت مایکروسافت است که برای جابه‌جا شدن بین ساختمان‌های مختلف آن باید از اتوبوس‌های موسوم به شاتل استفاده کرد. در بخش نئو، انواع امکانات تفریحی و سرگرمی برای نیروهایی که به تازگی قصد ورود به مایکروسافت را دارند پیش‌بینی شده است: از زمین‌های ورزشی متعدد گرفته تا غذاخوری‌های شیک و تمیز که به افراد غذای باکیفیت و رایگان می‌دهند و انواع مراکز خرید به سبک دیزنی‌لند. در واقع این بخش از شرکت مایکروسافت در دل سیاتل به نوعی دروازه‌ای از بهشتی است که در این شرکت برای کارکنان به وجود آمده است، جایی که بیشتر شبیه به یک پارک بزرگ با مجموعه‌ای از خانه‌های درختی است که هر کدام از آنها برای یکی از کارکنان تازه‌وارد در نظر گرفته می‌شود تا هفته اول حضورشان را در مایکروسافت در آنجا سپری کنند. این خانه‌های درختی در فاصله تقریبا نزدیکی به ساختمان اصلی شرکت مایکروسافت که ادارات و اتاق‌های کارکنان در آنها واقع است، قرار دارد و کارکنان می‌توانند در هفته اول کارشان در شرکت هرطور که مایل هستند بین خانه‌های درختی و محل کار آینده‌شان رفت و آمد کنند و با روند کارشان در شرکت آشنا شوند.

در شرکت مایکروسافت، اتاق‌های کار افراد ترکیبی از احساس عمومی بودن و خصوصی بودن را به ذهن افراد منتقل می‌کند که این ویژگی از بسیاری جهات همان خصوصیت اصلی کار کردن در مایکروسافت است یعنی ترکیبی از کار رسمی و جدی در کنار خوش گذراندن و شاد بودن. در تمام راهروهای ساختمان‌های اداری مایکروسافت انواع امکانات رفاهی پیش‌بینی شده است مانند کیوسک‌های نوشیدنی رایگان و همچنین گنجه‌های مخصوص وسایل مصرفی اداری که کارکنان بنا به نیازشان از آنها استفاده می‌کنند.

علاوه بر اینها، در بخش‌های مختلف ساختمان‌های مستقر در بخش اداری مایکروسافت، اتاق‌های متعددی پیش‌بینی شده‌اند که در آنها کارکنان به قهوه، ایکس‌باکس و انواع بازی‌های واقعیت مجازی دسترسی دارند و در ضمن می‌توانند دورهمی‌های دوستانه‌ای با همکاران خود داشته باشند.

من در روزهای نخست حضورم در شرکت بیشتر در جلسات کوتاه‌مدت اما پرتعدادی که برای کارکنان تازه‌وارد برگزار می‌شد شرکت می‌کردم که در اغلب آنها ترتیبی داده شده بود که افرادی متعلق به بخش‌های مختلف شرکت در کنار هم روی یک میز می‌نشستند تا بیشتر با هم آشنا شوند و به تبادل اطلاعات و دانش خود بپردازند. علاوه بر طی این جلسات، تعدادی از مدیران ارشد مایکروسافت از جمله مدیر منابع انسانی و مدیر پشتیبانی شرکت به پیشواز تازه‌واردان می‌آیند و توضیحاتی را در مورد مزایای کار کردن در مایکروسافت از جمله انواع پوشش‌های بیمه‌ای، امکانات تفریحی برای کارکنان و خانواده‌های‌شان و پاداش‌های مادی و غیرمادی که انتظار کارکنان مایکروسافت را می‌کشند ارائه می‌دادند.

به‌طور کلی، نخستین هفته حضور کارکنان مایکروسافت یک مراسم پیشواز باشکوه و احترام آمیز برای کارکنان به حساب می‌آید که در طی آن تلاش می‌شود ضمن آشناسازی کارکنان با بخش‌های مختلف شرکت و وظایفی که قرار است بر عهده گیرند، به آنها خوش بگذرد و احساس خوشایندی از کاری که قرار است در مایکروسافت انجام دهند در ذهن آنها شکل بگیرد و به عقیده من، این یکی از ویژگی‌های شرکت مشهور و ممتازی همچون مایکروسافت است که برای دهه‌ها توانسته جایگاه خود را در بین بهترین شرکت‌های جهان حفظ کند و به شرکتی تبدیل شود که هر فردی در جهان آرزوی کار کردن در آنجا را داشته باشد و این پیام را به افراد منتقل می‌کند که کار کردن در مایکروسافت یعنی تلاش بی‌وقفه برای ارتقای فردی در کنار کمک به رشد شرکت و تبدیل جهان به جایی بهتر برای زندگی کردن.

 

این مطلب برایم مفید است
31 نفر این پست را پسندیده اند