انکوباتور تکنولوژی: لورئال چند لابراتوار در نیوجرسی، سان فرانسیسکو، پاریس و توکیو دارد که بر چند محصول خاص متمرکزند: ترکیبی از اپلیکیشن‌ها و ابزارهای پوشیدنی که لوازم آرایشی را به هم متصل و متناسب‌سازی می‌کنند تا نیازهای ویژه مشتریان شناسایی شود. این انکوباتورها با کارآفرینان و دانشگاهیان همکاری می‌کنند تا با استفاده از تکنولوژی، بهترین و به‌روزترین محصولات را توسعه دهند.

اپلیکیشن آرایشی: انکوباتور لورئال در سال ۲۰۱۵ یک اپلیکیشن موبایل به نام Makeup Genius ساخت که به مشتریان امکان می‌دهد قبل از خرید هر گونه لوازم آرایشی و بهداشتی، آرایش و رنگ موهای مختلف را با استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده، روی صورت خود ببینند. کل کاری که مشتریان باید انجام دهند، آپلود کردن عکسی از خودشان یا استفاده از دوربین موبایل است تا هر آرایش و رنگ مویی را امتحان کنند و امکان مقایسه عکس قبل و بعد خودشان را دارند.

شانه هوشمند: محصول دیگری که انکوباتور لورئال به واسطه مشارکت‌ تکنولوژیک خود تولید کرده، به هدف پاسخگویی به نیاز مشتریانی است که از موهای ناسالم رنج می‌برند. این محصول یک شانه هوشمند است که از سنسورهای متصل، سرعت‌سنج، ژیروسکوپ، میکروفن و اتصال‌های بلوتوث و وای‌فای استفاده می‌کند تا اطلاعات فنی را جمع‌آوری کرده و آنها را در یک الگوریتم آپلود می‌کند که این اطلاعات را برای ارائه توصیه‌های شخصی به افراد در مورد بهترین روش مراقبت از مو، به کار می‌برد.

تکنولوژی در تجهیزات تولید: در کنار سنسورها، دوربین‌ها و لیزرها، پلت‌فرم اینترنت اشیای شرکت IBM به لورئال کمک کرده تجهیزات و تاسیسات تولید خود را برای چالش‌ها و فرصت‌های انقلاب صنعتی چهارم آماده کند. تقاضای مشتری هر روز بیشتر می‌شود و آنها خواهان فرمول‌هایی برای برطرف کردن نگرانی‌های ویژه خود هستند. تکنولوژی به تاسیسات تولید لورئال کمک می‌کند با واکنش‌پذیری بیشتر و چابک‌تر بودن به این تقاضاها پاسخ دهد.

انتظار می‌رود لورئال استفاده از اهرم هوش مصنوعی و تکنولوژی را به عنوان مزیت رقابتی خودش ادامه دهد و پیشتاز شخصی‌سازی محصولات با استفاده از تکنولوژی، در صنعت آرایشی و بهداشتی باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند