شماره روزنامه ۴۵۵۰
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۵۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۵۰

 • استعدادهای جدید اقتصاد گیگی

  مترجم: فریبا ولیزاده
  منبع: BCG: اقتصاد گیگی اغلب به‌عنوان یک تهدید پرشتاب معرفی می‌شود که ثبات شغلی و حقوق کارکنان را تحت تاثیر قرار داده و مشاغل کم درآمدی را توسعه می‌دهد که در مقایسه با اشتغال سنتی منزلت شغلی کمتری برای افراد به همراه دارد. مباحث شکل گرفته در حوزه سیاست‌گذاری عمومی اغلب پلت‌فرم‌های آنلاین کار اشتراکی –مانند Uber، TaskRabbit و Upwork – را به‌عنوان یک منبع در حال گسترش برای بهره‌برداری استثمارگونه بالقوه از نیروی انسانی توصیف می‌کنند که زیرساخت‌های شغلی و امنیت اجتماعی کشورهای توسعه‌یافته را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند. نیویورک تایمز در گزارشی در آوریل ۲۰۱۷ چنین نتیجه‌گیری می‌کند که پلت‌فرم‌های اقتصاد گیگی «کشف کرده‌اند که می‌توانند از پیشرفت‌های نرم‌افزاری و علوم رفتاری بهره‌برداری کنند».
 • تولیدکنندگان محصولات مصرفی، مدیران خود را از دست می‌دهند

  شرکت‌های بزرگ تولیدکننده کالاهای مصرفی دنیا دستخوش تغییرات مدیریتی بزرگ شده‌اند. فشار سرمایه‌گذاران و تغییر عادت مصرف‌کنندگان در عصر گوشی‌های هوشمند عامل این تغییرات است.
 • چرا باوجود مصاحبه با چند شرکت هیچ‌کدام قبولم نکرده‌اند؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز،یک سال است که به دنبال کار هستم. تا حالا در هفت مصاحبه شرکت کرده‌ام و هر بار، تا مرحله نهایی پیش رفته‌ام اما هنوز هیچ‌کدام از شرکت‌ها به من پیشنهاد شغلی نداده است. وقتی از آنها می‌خواهم نظرشان را درباره‌ام بگویند، می‌گویند: «فوق‌العاده، باهوش و حرفه‌ای هستی.» اما ظاهرا همیشه یک نفر هست که از من فوق‌العاده‌تر، باهوش‌تر و حرفه‌ای‌تر است. در مصاحبه‌ای که اخیرا با یک شرکت داشتم، پس از سه دور مصاحبه به من گفتند: «دوستت داشتیم اما سطح شما زیادی بالاست.» اگر این طور بوده، پس چرا سه بار با من مصاحبه کردند؟
 • نوآوری در استفاده از هوش مصنوعی برای پرستاری از افراد ناتوان

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: جمعیت ژاپن به سرعت رو به پیری می‌رود و این کشور برای این مشکل که عواقب متعددی دارد، به دنبال راه حل‌های جدید است. طبق داده‌های دولتی، علاوه بر پایین بودن نرخ زاد و ولد، بیش از یک پنجم جمعیت ژاپن اکنون ۷۰ سال یا بیشتر سن دارند. تعداد افرادی که بخواهند از این جمعیت سالخورده مراقبت کنند، کافی نیست. تا سال ۲۰۲۵، کمبود ۳۴۰ هزار پرستار برای خدمات‌دهی به سالمندان وجود خواهد داشت.

بیشتر