سایمون کاول جزو افرادی است که همیشه نبض مخاطبان را شناخته و به ساخت برنامه های پر زرق و برق مشهور بوده است.یکی از شناخته شده  و پر بیننده ترین برنامه های او برنامه استعدادیابی بریتانیا است. 

در چنین شرایطی شاید بسیاری تصور کنند که سایمون کاول دائما موبایل خود را بررسی می کند و مرتب در حال بررسی پیام. های شخصی خود است. اما ماجرا کاملا برعکس است و این داور سرشناس برنامه استعداد یابی اساسا موبایل خود را از ۱۰ ماه پیش رصد نکرده است.


جالب است بدانید که او در این خصوص گفته است که  از وقتی موبایلش را ترک کرده کاملا شادتر شده است.او در این خصوص گفت: از آنجا که عادت کردن به تلفن های همراه نتیجه ای اعتیاد آور دارد،بنابراین تصمیم گرفتم موبایلم را کنار گذاشته و بر جهان اطراف متمرکز شوم.

او ادامه داد:" ترک کردن تلفن همراه برای سلامت روان من بسیار مفید بود. این تجربه ای بسیار عحیب و غریب بود اما باعث شد من واقعا شادتر از همیشه باشم." 

یک مطالعه که توسط شرکت تحلیلی "Flurry" انجام شده  نشان داد  که کاربران ایالات متحده روزانه ۵ ساعت از وقت خود را صرف تلفن همراهشان می کنند و البته  حدود ۷۷ درصد از بزرگسالان ایالات متحده دارای حداقل یک گوشی هوشمند هستند.