محمد رحمانیان در جلسه نمایشنامه خوانی «روز واقعه» خاطره‌ای از بهرام بیضایی نقل کرد و استقبال از این اجرا را ابتدا به دلیل صاحب مجلس یعنی حضرت سیدالشهدا(ع) و دوم بهرام بیضایی دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رحمانیان کارگردان این نمایشنامه‌خوانی قبل از آغاز اجرا ضمن تشکر از حضور مخاطبان در سالن گفت: بسیار از استقبال شما سپاسگزارم، اما استقبال را ابتدا به دلیل صاحب این مجلس (امام حسین (ع)) و دوم بهرام بیضایی نویسنده این اثر می دانم.

وی در ادامه به ذکر خاطره‌ای از بهرام بیضایی و زمانی که وی یک نمایش مذهبی را به صحنه برده بود پرداخت و عنوان کرد: در یکی از صحنه‌های نمایشی که به صحنه برده بودم شهربانو جلو امام حسین (ع) زانو می‌زند. بهرام بیضایی بعد از دیدن این صحنه از من پرسید دلیل این کار برای چه بود و چرا این‌طور نشان دادی که شهربانو جلو امام حسین (ع) زانو زده است. من نیز گفتم برای اینکه از نظر من همه باید جلو امام حسین (ع) زانو بزنند، اما بیضایی به من گفت که سیدالشهدا (ع) برای این قیام کرد که نه کسی جلویش زانو بزند و نه او جلو کسی زانو بزند.رحمانیان در پایان صحبت‌هایش در حالی که بغض کرده بود، گفت: بهرام بیضایی با این حرفش به من یاد داد که بیشتر از همه ما اسلام را می‌شناسد.

استقبال از نمایشنامه‌خوانی «روز واقعه»