معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حضور نیافتن مسوولانی از این وزارتخانه در مراسم تشییع پیکر بهمن فرزانه توضیح داد و از اینکه امکان شرکت در مراسم را نداشته، ابراز تاسف کرد.
سیدعباس صالحی در گفت‌وگو با «ایسنا»، درباره علت حضور نیافتن مسوولانی از وزارت ارشاد در مراسم تشییع پیکر بهمن فرزانه که با حضور تعداد اندکی برگزار شد، گفت: من خودم از مشهد آمده‌ام. دلم می‌خواست در مراسم شرکت کنم. جمعه که خبر رسید، خاکسپاری ایشان در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) را به شکل تلفنی پیگیری کردم.
آقای مسجدجامعی هم در بازدیدهای داخل شهر بودند. نامه را غیررسمی رساندیم و گفتیم جوری نباشد که خانواده فرزانه صبحِ شنبه گرفتار کارها شوند. به همین دلیل روز جمعه کارها پیگیری شد. متاسفم که در مراسم نبودم. امیدوارم بتوانم حضوری به خانواده ایشان تسلیت بگویم.
مراسم خاکسپاری بهمن فرزانه‌، مترجم و نویسنده پیشکسوت، ظهر شنبه، ۱۹ بهمن‌ماه، با حضور خانواده‌اش و چند نفر از ناشران آثارش در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا (س) برگزار شد.
پیکر بهمن فرزانه در قطعه ۲۵۵، ردیف ۳۷، شماره ۱۰ در کنار افرادی همچون کاظم معتمدنژاد، علیرضا فرهمند، احمد کسیلا، عباس حری و شکراله بابان آرام گرفته است.
در مراسم خاکسپاری مترجم «صد سال تنهایی» مارکز، علاوه‌بر خانواده فرزانه، امیر حسین‌زادگان و احمد تهوری از نشر ققنوس‌، محمد حسینی از نشر ثالث و محمد یراقچی از انتشارات کتاب پنجره
حضور داشتند.