رئیس سازمان سینمایی معتقد است ساخت فیلم در فضاهای روشنفکری، سیاسی یا حتی اجتماعی تنها بخشی از دغدغه‌های مردم است ولی همین فضای روشنفکری و سیاسی بخش بزرگی از سینما را دربرگرفته که باعث بی‌انگیزگی مردم برای سینما‌رفتن شده است.
حجت‌اله ایوبی رئیس سازمان سینمایی که طبق صحبت‌های خودش به شدت دغدغه مردم، سینما و سینماگران را دارد، معتقد است آنچه در حال حاضر از سینما می‌بینیم کاملا مطلوب نیست؛ چراکه وضعیت فعلی سینمای ایران هنوز محصول حال و هوای گذشته است. این مدیر سینمایی در گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر بر توجه مردم به فیلم‌های سینمایی و آشتی سینماگران با مردم اشاره کرد. او همچنین گفت که ساخت فیلم پرامید باید در دستور فکر و اندیشه فیلمسازان ایرانی قرار گیرد.
ایوبی در بخشی از این گفت‌و‌گو اشاره کرد: معتقدم ارتباط سینما با مردم تا اندازه‌ای قطع شده است و از سوی دیگر وضعیت سرمایه‌گذاری در سینما، سالن‌های نمایش فیلم و درنهایت گیشه خراب است و متاسفانه تهیه‌کننده، کارگردان و نویسنده کمتر به فکر مردم، گیشه و در نگاه کلی‌تر سینما هستند. از همین رو امیدوارم ارتباط بین مردم و سینماگر هرچه بیشتر و بهتر برقرار شود. سینماگر باید بداند که برای مردم فیلم می‌سازد نه برای جشنواره. از همین رو فکر و ذکر فیلمساز نباید معطوف به هیچ جشنواره‌ای حتی جشنواره فیلم فجر باشد. در واقع، فیلمساز باید به این باور برسد که برای مردم فیلم بسازد؛ فیلم‌هایی که بازتاب دیدگاه و دغدغه مردم است.
او در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به طرح «سینما سلام» گفت: قطعا این طرح آغاز خوبی است و نباید تنها به خسارت‌هایی چون شکسته شدن شیشه گیشه برخی سینماها که در این روز رخ داد، پرداخت؛ چراکه اجرایی شدن طرح «سینما سلام» پیام بزرگی به همراه داشت و نشان از علاقه‌مندی مردم و خانواده‌ها به سینما بود.