فیلم خون‌آشامی «ماجرای دنباله‌دار گرگ و میش: سپیده‌دم - قسمت ۲» برنده هفت جایزه تمشک طلایی شد. به گزارش خبرآنلاین، برندگان سی و سومین دوره جوایز سالانه تمشک طلایی که نوعی شوخی با جوایز اسکار است و هر سال به بدترین‌های دنیای سینما اعطا می‌شود، یکشنبه شب (بامداد دوشنبه به وقت ایران)، یک روز پیش از برگزاری جوایز اسکار معرفی شدند.

«ماجرای دنباله‌دار گرگ و میش: سپیده‌دم - قسمت ۲» که در تمام بخش‌ها نامزد دریافت جوایز تمشک طلایی بود و به لطف دو نامزدی در بخش بدترین زوج سینمایی، در مجموع در ۱۱ مورد بخت دریافت این جوایز را داشت، در نهایت در هفت بخش بدترین فیلم، بدترین کارگردان (بیل کاندون)، بدترین بازیگر زن (کریستن استیوارت)، بدترین بازیگر مرد مکمل (تیلور لاتنر)، بدترین گروه بازیگری، بدترین بازسازی، پیش‌درآمد یا دنباله و بدترین زوج سینمایی (مکنزی فوی و تیلور لاتنر) برنده جایزه شد.

آدام سندلر برای کمدی «به این بچه افتخار می‌کنم» بدترین بازیگر مرد معرفی شد. او پارسال هم برای «جک و جیل» این جایزه را دریافت کرد (این فیلم سال ۲۰۱۲ درمجموع ۱۰ جایزه تمشک طلایی گرفت).

جایزه بدترین بازیگر زن مکمل نیز به ریحانا خواننده پاپ برای فیلم اکشن «ناو» اعطا شد.

سری فیلم‌های «گرگ و میش» در سال‌های اخیر در میان نامزدهای جوایز تمشک حضوری برجسته داشتند، اما تا پیش از این در بخش‌های اصلی پیروز نشده بودند.

رای‌دهندگان جوایز تمشک طلایی به شوخی گفتند آخرین فیلم «ارباب حلقه‌ها» برنده جایزه اسکار بهترین فیلم شد. برای همین آنها منتظر بودند که آخرین فیلم «گرگ و میش» ساخته شود تا جایزه اصلی خود را به آن بدهند!

جان ویلسن موسس جوایز تمشک طلایی گفت: «من یک نظریه خاص دارم. این درست که فیلم‌های «گرگ و میش» خیلی پرفروش بودند، اما اعتقاد دارم در حقیقت ۴۰ میلیون دختر نرفته‌اند این فیلم‌ها را ببینند، بلکه هشت میلیون دختر هر یک پنج بار آنها را دیده‌اند. آدم‌هایی که این فیلم‌ها را دوست دارند، واقعا عاشق آنها هستند.» پنجمین و آخرین فیلم رمانس فراطبیعی «گرگ و میش» با ۵/۸۱۲ میلیون دلار پنجمین فیلم پرفروش ۲۰۱۲ بود.

بنیاد تمشک طلایی سال ۱۹۸۰ راه‌اندازی شد و اکنون بیش از ۶۰۰ عضو در ایالات آمریکا و ده‌ها کشور دیگر دارد. سیلوستر استالونه با ۳۰ بار نامزدی و ۱۰ جایزه رکورددار جوایز تمشک طلایی است.