تئاترهای تابستانی تهران

 تئاترهای تابستانی تهران با حضور شماری از بازیگران شناخته‌شده و مطرح سینما از تئاتردوستان میزبانی می‌کنند که در ادامه برخی از مهم‌ترین این آثار را مرور خواهیم کرد.

گالیله: فرهاد آییش، بازیگر و کارگردان باسابقه تئاتر، همچون یک ماه گذشته با نمایش «گالیله» به کارگردانی شهاب حسین‌پور روی صحنه است. او در این اثر نمایشی که براساس نمایش‌نامه «زندگی گالیله» نوشته برتولت برشت نوشته و اجرا می‌شود، در نقش گالیله دانشمند بزرگ ایتالیایی روی صحنه می‌رود. صدف اسپهبدی، محمد نادری، آرش فلاحت‌پیشه، اشکان صادقی، شهروز دل‌افکار و ... دیگر هم‌بازی‌های او در این اثر نمایشی هستند. نمایش «گالیله» با دراماتورژی محمد امیر یاراحمدی هر شب ساعت ۱۹:۳۰ در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

نکبت: تماشاخانه ایرانشهر نیز این روزها میزبان چند بازیگر شناخته‌شده است. ستاره پسیانی از جمله این بازیگران است که این روزها با نمایش «نکبت» به کارگردانی پویا سعیدی روی صحنه می‌رود. دیگر هم‌بازی‌های او در این نمایش، کاظم سیاحی و مجتبی پیرزاده هستند. سیاحی به واسطه صداپیشگی در مجموعه «مهمونی» و بازی در مجموعه «لیسانسه‌ها» و پیرزاده با بازی در مجموعه «پوست شیر» نزد عموم مردم شناخته شده‌اند. نمایش «نکبت» هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تالار دکتر ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر اجرا دارد.

خارشتر: دیگر نمایشی که این روزها با بازی بازیگران شناخته‌شده اجرا می‌شود، «خارشتر» است. نمایشی به کارگردانی سید‌علی موسویان که با بازی لیلا بلوکات، اتابک نادری و الهام شعبانی روی صحنه می‌رود. این نمایش هر شب ساعت ۲۰:۴۵ در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا دارد.

گنجشک مفرغی: اصغر همت، دیگر بازیگر باسابقه تئاتر، هم در حال حاضر با نمایش «گنجشک مفرغی» نوشته و کار شهرام کرمی روی صحنه است. این نمایش که دیگر بازیگر شناخته‌شده آن مجید رحمتی است، هر شب ساعت ۱۹ و به مدت ۷۵ دقیقه در تالار استاد سمندریان اجرا دارد.

۳۱ رویا: وحید آقاپور و مریم داننده، زوج بازیگر، نیز این روزها در نمایش «سی و یک رویا» به ایفای نقش می‌پردازند؛ نمایشی به کارگردانی جواد مولانیا که در سالن ملک روی صحنه می‌رود. هومن کیایی و نورا هاشمی دیگر بازیگران شناخته‌شده این اثر نمایشی هستند که هر شب ساعت ۱۸ و به مدت ۸۵ دقیقه اجرا می‌شود.