سینماسیار انجمن سینمای جوانان ایران ۹ فیلم روز سینمای ایران را در ۳۲ استان کشور و با ظرفیت ۱۰۰ دستگاه اکران می‌کند. فیلم‌های سینمایی «موقعیت مهدی» به‌کارگردانی هادی حجازی‌فر، «هِناس» به‌کارگردانی حسین دارابی، «بدون قرار قبلی» به‌کارگردانی بهروز شعیبی، «سگ‌بند» به‌کارگردانی مهران احمدی، «طلاخون» به‌کارگردانی ابراهیم شیبانی، «مغز استخوان» به‌کارگردانی حمیدرضا قربانی، «مرد نقره‌ای» به‌کارگردانی محمدحسین لطیفی، «والدین امانتی» به‌کارگردانی حسین قناعت و «پسران دریا» به‌کارگردانی افشین هاشمی، ۹ فیلم درحال اکران سینما سیار را تشکیل می‌دهند. اطلاعات و جزئیات تمامی اکران‌ها به صورت روزانه در سایت سینماسیار به نشانی cinemasayar.ir در دسترس است و مخاطبان می‌توانند لیست فیلم‌های در حال اکران و اکران‌شده و همچنین آمار فروش سینماسیار را در آن مشاهده کنند.

   

آتیلا پسیانی تصمیم دارد نمایش تازه خود را بر اساس رمان مشهور «جزیره گنج» روی صحنه ببرد. متن این نمایش نوشته مشترک آرش نعیمیان و خسرو پسیانی است که در نگارش نمایشنامه، نسخه اصلی رمان را کاملا بازنویسی می‌کنند. رمان «جزیره گنج» نوشته رابرت لوئیس استیونسون، داستان‌نویس اسکاتلندی است که دیگر اثر او «دکتر جکیل و آقای هاید» هم برای کتاب‌خوانان شناخته شده است. «جزیره گنج» اثری است ماجراجویانه و پرحادثه و داستان آن درباره دزدان دریایی و گنجی مدفون در یک جزیره است. این رمان بارها در قالب تئاتر روی صحنه رفته و فیلم‌های سینمایی مختلفی هم براساس آن ساخته شده است. مخاطبان ایرانی هم نسخه انیمیشن آن را به یاد می‌آورند که برای تماشاگران کودک و نوجوان پخش می‌شد.

   

32-07

نمایشگاه گروهی پوستر تایپوگرافی «عاشورا» در نگارخانه لاله برگزار می‌شود. این نمایشگاه گروهی منتخب آثار نمایشگاه پوسترهای تایپوگرافی است که از ورک‌شاپ طراحی پوستر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سوگواره عاشورایی انتخاب شده و با استفاده از خط سعی در خلق اثر کرده است؛ در این نمایشگاه سعی در نمایش تکنیک‌های مختلف تایپوگرافی بوده که کنکاشی در رسیدن به ساختار تصویری و بیان دغدغه‌های درونی هنرمندان متعهد است. آیین گشایش نمایشگاه روز جمعه، ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ با حضور هنرمندان و دوستداران هنر در نگارخانه لاله برگزار می‌شود و نمایشگاه تا ۲۴ مردادماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۸ و پنجشنبه‌ها ساعت ۹ تا ۱۳ به‌جز روزهای تعطیل دایر خواهد بود. علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید آثار به نگارخانه لاله، واقع در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله، روبه‌روی پارکینگ طبقاتی لاله مراجعه کنند.