کریمی در پاسخ به این سوال که چرا فیلم عاشقانه ساخته است، گفت: حدود سه‌سال قبل یک روز بهاری به نظرم آمد فیلم آتابای دقیقا همان چیزی ا‌ست که دوست دارم بسازم؛ چون می‌خواستم تماشاچی وقتی فیلم تمام می‌شود، حالش خوب باشد، این نکته‌ای بود که در وهله اول به ذهنم آمد.

این هنرمند در پاسخ به اینکه چرا برخلاف تجربه‌های قبلی در فیلم خودش بازی نکرده است، گفت: تصمیم نداشتم در فیلمم بازی کنم؛ چون فیلم بسیار سختی بود و می‌دانستم، صد در صد تمرکزم را باید برای ساخت آن باید بگذارم.

نیکی کریمی در پاسخ به اینکه چرا به سراغ خطه آذربایجان و گویش ترکی در فیلم «آتابای» رفته است، توضیح داد: به تنها چیزی که فکر کردم این بود که به هرحال در کشور ما خطه‌های مختلفی وجود دارد خیلی دلم می‌خواست که یک دنیای تازه‌ای را تجربه کنم و خیلی شخصی به سراغ این قضیه رفتم، همیشه گویش و زبان ترکی را دوست داشتم و خیلی از لحاظ شنیداری برایم جالب بود. البته مناطق دیگر را مثل کردستان، شمال و جنوب بررسی کردم؛ اما احساس کردم اشعار و نحوه تغزلی بودن و سازهای آن منطقه باعث شد که دلم بخواهد در خطه آذربایجان فیلمم را بسازم.  حالا پس از ساخت فیلم و در مقطع اکران خیلی خوشحالم که فیلم در نمایش‌های مختلفی که داشته مردم آذری‌زبان فیلم را دوست دارند.

نیکی کریمی در توضیح این نکته که فیلم‌سازی و تهیه‌کنندگی گویا برایش این روزها جدی‌تر است، گفت: فیلم‌سازی بسیار برایم لذت‌بخش است و اگر فیلم‌نامه‌ای بخوانم که احساس کنم، علاقه‌مندم، حتما تهیه‌کنندگی آن را قبول می‌کنم؛ البته خیلی به ندرت این اتفاق می‌افتد.

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند