محمدرضا فرجی در این باره گفته است: این فیلم در دولت قبل هم از سوی شورای پروانه نمایش مشمول اصلاحات شده بود که بخشی از آن اصلاحات از آن زمان تاکنون صورت نگرفته است. تاکید سازمان سینمایی بر حل مشکلات فیلم‌سازان و صاحبان آثار از جمله فیلم «چپ، راست» است تا از طریق تعامل دوسویه برخی ایرادها و اشکال‌های مطرح‌شده از سوی شورای پروانه نمایش قبلی و کمیته بازبینی رفع شود تا سینماها شاهد تداوم رونق و اکران آثار جدید باشند. مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی با اشاره به لزوم همکاری و تعامل تهیه‌کنندگان گفته طبیعی است تا زمانی که اصلاحات پیشنهادی شورا صورت نگیرد، به اکران عمومی نمی‌رسد.

او افزود: در دو جلسه قبل شورای صنفی نمایش، از سوی نماینده سازمان سینمایی در شورای صنفی این موضوع به‌طور شفاهی در شورا اعلام شده و هفته گذشته نیز طی نامه‌ای کتبی به شورا و پخش‌کننده فیلم ابلاغ شده است.وی همچنین گفته است: در جلسه‌ای که در روز شنبه ۲۷ آذر با حضور منوچهر محمدی، تهیه‌کننده این فیلم در دفتر معاونت نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی تشکیل شد، این موضوع به ایشان هم ابلاغ شد که تا زمان انجام اصلاحات روی فیلم، نمایش آن از سوی سازمان سینمایی مورد پذیرش نیست و باید پس از انجام اصلاحاتی که ابلاغ شده است، برنامه‌ریزی برای اکران آن انجام شود. بنابراین تا انجام اصلاحات فیلم و بازبینی آن توسط شورای صدور پروانه نمایش، امکان اکران این فیلم وجود ندارد.

به گفته فرجی، از میان فیلم‌های سینمایی موجود چند مورد نیازمند اصلاح بودند که برخی با همکاری و تعامل صاحبان آثار اکران شدند و برخی در نوبت اکران هستند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند