این فیلم تنها در یک روز توانست ۸/ ۱میلیارد تومان بفروشد و رکورد فروش روزانه سینماها را در ایران بشکند. پیش از این رکورد فروش روزانه با ۲۵/ ۱ میلیارد تومان فروش در اختیار فیلم «رحمان ۱۴۰۰» بود. گشت ۳ در ۱۰روزی که روی پرده رفته رکوردهای تازه‌ای را فتح کرده و مخاطبان بیشتری را به سینماها کشانده است.

این فیلم در این مدت بیش از ۱۱ میلیارد تومان فروش داشته؛ یعنی در هر روز بیش از ۱/ ۱میلیارد تومان! رقمی که یک رکورد بی‌نظیر در دوران کرونازده سینمای ایران است. به نظر می‌رسد پاییز امسال برای سینمای ایران به اندازه کافی خوش یمن و پربرکت بوده است.

فیلم‌هایی که در این فصل روی پرده رفته‌اند، تا امروز ۱۷میلیارد تومان فروش داشته‌اند که به تناسب شرایط کرونایی، ‌رقم خوبی است. البته شورای اکران در این مدت هرچه را که در توان داشت، گذاشت تا بازار سینما تکان بخورد. اکران فیلم‌های بازاردار که مخاطبان بسیاری در انتظار دیدنشان هستند، استراتژی شورای اکران بود که همچنان ادامه دارد و قرار است در سه هفته آینده نیز فیلم‌های دیگری روی پرده بروند و بازارگشایی کنند.

   دیگر پرفروش‌ها

در هفته‌ای که گذشت حدود ۵۰۰هزار نفر به تماشای فیلم‌های سینمایی روی پرده نشستند. «دینامیت» به کارگردانی مسعود اطیابی که از تیر ماه در حال اکران است تا کنون با بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مخاطب به فروش ۲۶میلیارد تومان نزدیک شده است. فیلم «قهرمان» جدیدترین ساخته اصغر فرهادی تاکنون بیش از ۳۳هزار نفر را به سینماها کشانده و به فروش ۲/ ۸میلیارد تومان رسیده است.

فیلم «منصور» به کارگردانی سیاوش سرمدی که به زندگی شهید ستاری می‌پردازد، تاکنون حدود ۵/ ۱میلیارد تومان بلیت فروخته است.

 فیلم عاشقانه «آتابای» ساخته نیکی کریمی که از سوم آذر ماه روی پرده رفته نیز تاکنون بیش از ۷۰۰میلیون تومان بلیت فروخته است.

فیلم «پوست» ساخته برادران ارک هم از جمله فیلم‌هایی است که از مهرماه روی پرده رفته؛ اما باتوجه به ژانر متفاوتش مخاطب خوبی را جذب کرده و تا کنون با بیش از ۳۳هزار نفر تماشاگر به فروش ۸۵۰میلیون تومان رسیده است و فیلم «شهر گربه‌ها» ساخته سیدجواد هاشمی که از سوم آذر روی پرده رفته با وجود حاشیه‌ها نیز تاکنون به فروش ۱۲۰ میلیون تومان نزدیک شده است.

فیلم‌های «آپاچی» و «حکم تجدیدنظر» نیز پس از نزدیک به دو هفته اکران هر یک کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان فروش داشته‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند