جایزه بزرگ جشنواره برای بهترین فیلم به «رویای دریای وِرا» ساخته کالترینا کراسنیکی اهدا شد. این جایزه به ارزش ۳۰هزار دلار به این درام خودزندگی‌نامه‌ای تعلق گرفت که درباره یک مترجم زبان اشاره است که برای کسب حقوق خود تلاش می‌کند.

ماجرای این فیلم در کوزوو می‌گذرد و فیلم پیش‌تر در بخش افق‌های جشنواره ونیز به نمایش درآمده بود. جایزه ویژه هیات داوران نیز به فیلم «سیویل» ساخته تئودورا آنا میهای رسید. این فیلم هم با تمرکز بر شخصیت یک زن ساخته شده است که برای نجات دخترش از دست مافیای مکزیک به مبازه با آنها می‌رود.

امیر آقایی نیز برای بازی در فیلم سینمایی «چهار دیوار» به کارگردانی بهمن قبادی و به تهیه‌کنندگی راجر واترز جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره توکیو را به‌صورت مشترک با ۳ بازیگر مرد دیگر این فیلم یعنی فاتح ال، باریس ییلدیز و اونور بولدو دریافت کرد.

جولیا چاوز نیز برای «تام دیگر» به‌عنوان بهترین بازیگر زن جشنواره انتخاب شد. جایزه بهترین کارگردانی جشنواره نیز به دراژان امبربائف برای فیلم «شاعر» رسید. سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو از ۸ تا ۱۷ آبان (۳۰ اکتبر تا ۸ نوامبر ۲۰۲۱) برگزار شد.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند