«از قیطریه تا اورنج‌کانتی» که به سرعت به چاپ سوم رسیده است، روایتی خودنوشت از زندگی زنده‌یاد حمیدرضا صدر، منتقد سینما و کارشناس فوتبال از روزهای دست‌وپنجه نرم‌کردنش با بیماری سرطان است. در پشت جلد کتاب آمده است: «چشم در چشم بیماری، زمان و مرگ. آخرین کتاب حمیدرضا صدر که وصیت کرده بود بعد رفتنش منتشر شود، روایتی است بی‌وقفه و پرشتاب از جنگیدن با بیماری، هراس‌ها و امیدها و البته تصویر مردی که سرخوشانه به زندگی آری می‌گوید؛ حتی در سخت‌ترین و نزدیک‌ترین لحظه‌ها به مرگ. از قیطریه تا اورنج کانتی مملو از کلماتی است که تاریخ وجود یک ذهن شگفت را روایت می‌کنند؛ ذهن مردی که می‌خندد.»

حمیدرضا صدر، نویسنده، منتقد سینما و کارشناس فوتبال در برنامه‌های صداوسیما، ۳۰فروردین سال ۱۳۳۵ در مشهد به دنیا آمد. وی پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشته شهرسازی از دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و مدرک دکترای خود را از دانشگاه لیدز دریافت کرد. صدر صبح روز ۲۵ تیرماه سال ۱۴۰۰ بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.

صدر نوشتن «از قیطریه تا اورنج کانتی» را بعد از مطلع‌شدن از ابتلایش به بیماری سرطان آغاز کرد و پس از اتمام آن، وصیت کرد که این کتاب، پس از درگذشتش منتشر شود.

چاپ سوم کتاب «از قیطریه تا اورنج کانتی» نوشته حمیدرضا صدر، در ۳۳۶ صفحه به قیمت ۹۸هزار تومان، در قطع رقعی و جلد شومیز، از سوی نشر چشمه به چاپ رسیده است.

همچنین اطلاعات به‌دست‌آمده از ۷کتابفروشی‌ بیدگل، نیلوفر، امیرکبیر و اسم در خیابان انقلاب، ثالث در خیابان کریمخان، شهر کتاب مرکزی در خیابان شریعتی و شهر کتاب الف در زعفرانیه نشان می‌دهد «تکه‌هایی از یک کل منسجم» و رمان غیرفارسی «مغازه خودکشی» در میان عناوین پرفروش‌های این ماه بوده است. البته رمان خارجی «اصلاحات» نوشته جاناتان فرنزن با ترجمه پیمان خاکسار و رمان ایرانی «حفره» به قلم محمدرضایی‌راد که از پرفروش‌های بازار کتاب در مرداد بودند از فهرست پرفروش‌های این ماه بیرون رفته‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند