سینمای ایران در چهار رشته نامزد دریافت جایزه سینمای آسیا شده است که دربرگیرنده نامزد بهترین کارگردان جدید برای احمد بهرامی برای ساخت فیلم «دشت خاموش»، نامزدی بهترین بازیگر جدید برای روح‌الله زمانی برای بازی در فیلم «خورشید»، نامزدی حسن حسندوست در بخش بهترین تدوینگر برای فیلم «خورشید» و نامزدی مسعود امینی تیرانی برای بهترین فیلم‌برداری برای فیلم «دشت خاموش» است.

امسال چین با فیلم «یک ثانیه» ساخته جدید ژانگ ییمو، کره جنوبی با فیلم «کتاب ماهی» ساخته لی جون‌ایک، «مرید» ساخته چایتانیا تامهانه از هند، «چرخ بخت و خیال» هاماگوچی ریوسوکه و «همسر جاسوس» ساخته کیوشی کوروساوا از ژاپن نامزدهای کسب جایزه بهترین فیلم شده‌اند.

در بخش بهترین کارگردانی ژانگ ییمو برای «یک ثانیه»، لی جون‌ایک برای «کتاب ماهی»، هاماگوچی ریوسوکه برای «چرخ بخت و خیال»، کیوشی کوروساوا برای «همسر جاسوس» و عادلخان یرژانوف از قزاقستان برای «گربه زرد» نامزد دریافت جایزه شده‌اند.

این جوایز امسال دوباره همزمان با جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان برندگان خود را معرفی می‌کند. مراسم اهدای جوایز ۸ اکتبر ۲۰۲۱ (۱۶ مهر) به‌صورت ترکیبی فیزیکی و آنلاین برگزار می‌شود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند