فیلم سینمایی «رنگ خدا» به کارگردانی مجید مجیدی که در سال ۱۹۹۹ میلادی برنده جایزه بزرگ و نامزد جایزه بهترین فیلم از نگاه مردمی در این رویداد شده بود، یکی از ۲۰ فیلم برگزیده‌ای است که به همت بنیاد سینمایی فارابی در حاشیه جشنواره مونترال به نمایش درمی‌آید.

اما همزمان با این خبر اتفاق جالبی روی داد. محسن رمضانی، بازیگر نابینای فیلم «رنگ خدا» اثر تحسین‌شده مجید مجیدی با حضور در یک برنامه تلویزیونی گفت: من یک آدم احساسی هستم. هرکس به من یک مقدار محبت کند، متاسفانه زود فریب می‌خورم و همین باعث شد که از نظر روحی پس از این فیلم دچار مشکل شوم. وقتی من وارد عرصه سینما شدم و همه مرا شناختند هر کسی از راه رسید به من حرفی زد. یکی گفت چه بازیگر خوبی، دیگری گفت کاش چشم‌هایش برای من بود. یکی دیگر گفت من هیچ‌وقت تو را تنها نمی‌گذارم و یکی هم گفت هر وقت مشکلی داشتی من مشکلت را حل می‌کنم. همه فکر می‌کردند مشکلات من مالی است.  من فریب خوردم و وقتی به خودم آمدم دیدم تمام آدم‌هایی که به من می‌گفتند دوستت دارم، هیچ‌وقت تنهایت نمی‌گذارم، فقط به فکر منافع خودشان بودند.

وی در ادامه با گلایه از کسانی که او را به مراسم‌های مختلف می‎‌بردند، گفت: مثلا یکی می‌گفت بیا با هم به سینما برویم. می‌گفتم چه آدم خوبی است. می‌داند من سینما را دوست دارم. آن موقع نمی‌دانستم کسی که می‌خواهد مرا به سینما ببرد به این فکر می‌کند که مردم بگویند این را ببین با هنرپیشه «رنگ خدا» به سینما آمده. مدتی گذشت به خودم آمدم دیدم تنها شدم و این ضربه روحی بدی برایم ایجاد کرد.

  تکرار یک رویداد

اما محسن رمضانی تنها بازیگر فیلم‌های مجیدی نیست که گلایه‌هایش را رسانه‌ای کرده است. چندی پیش نیز میرفرخ هاشمیان، بازیگر نوجوان فیلم معروف بچه‌های آسمان نیز گلایه‌هایی را مطرح و البته انتقاداتی را نیز مستقیما متوجه مجید مجیدی کرده بود.

او نیز مانند محسن رمضانی پس از ایفای نقش در فیلم بچه‌های آسمان، بسیار مورد توجه قرار گرفت و به قول خودش از فرش به عرش رسید و حتی تصاویرش در کتاب‌های درسی نیز منتشر شد. اما این دولت او نیز، مستعجل بود. خودش معتقد است که آدرس و شماره مرا به کارگردانان دیگر نمی‌دادند که منحصر به فرد بمانم.گاهی پول نداشتیم نون بخریم و معتاد شدم.»

این مطلب برایم مفید است
15 نفر این پست را پسندیده اند