این بازیگر کهنه‌کار و ۸۸ ساله تایید کرد این کار را برای افزایش مهارت‌ها و تکنیک‌های بازیگری خود انجام داده است. مایکل کین که در بیش از ۱۳۰ فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده است، می‌گوید: این ایده در دوران مدرسه و زمانی که کتابی درباره بازیگری می‌خواند، به ذهن او آمده است. این کتاب «به خودتان بازیگری بیاموزید» نام داشت و بخش‌هایی از آن مربوط به کنترل پلک زدن چشم بود که مایکل کین هم تلاش کرد آن را اجرا کند.

بازیگر فیلم سینمایی «شوالیه تاریکی» گفت: «در هنگام خواندن کتاب یکی از چیز‌هایی که به ذهنم خطور کرد این بود که نباید پلک بزنم. تحت هیچ شرایطی نباید پلک‌هایم را روی هم بگذارم. طی ۸ سال پس از این ماجرا بیرون می‌چرخیدم و تلاش می‌کردم که پلک نزنم. مردم اطراف من از جمله مادرم تصور می‌کردند که عقلم را از دست داده‌ام.

آنها فکر می‌کردند که دیوانه شده‌ام و باعث ترسیدن آنها می‌شدم.» این تلاش‌ها و تعهد مایکل کین برای پلک نزدن باعث شده بود که مدتی به او لقب «چشمان مار» را بدهند.

پیش از این آنتونی هاپکینز هم گفته بود از تکنیک مشابهی برای نقش‌آفرینی به عنوان «هانیبال لکتر» در فیلم سینمایی «سکوت بره‌ها» که در سال ۱۹۹۱ منتشر شده بود، استفاده کرده است.

هاپکینز گفته بود: «اگر پلک نزنید، می‌دانید که می‌توانید توجه مخاطب را کاملا به سمت خود جلب کنید. البته مساله بیشتر پلک نزدن نیست، مساله این است که ثابت و ساکن باشید.»

 

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند