حواشی سریال ۸۷ متر

مجموعه تلویزیونی «۸۷ متر» به کارگردانی کیانوش عیاری گرچه به سفارش گروه فیلم و سریال شبکه یک تولید شده است، اما همچنان پخش آن از تلویزیون به تاخیر می‌افتد و با وجود اعلام زمان‌های متعدد برای پخش آن، ‌همچنان روی آنتن نرفته است. این سریال ۴۰‌قسمتی مرداد سال‌۹۶ در تهران کلید خورد. در طول ساختش ۲بار متوقف شد؛ یک‌بار به‌دلیل نبود بودجه کافی و بار دیگر به‌دلیل وضعیت قرمز در پی شیوع کرونا و سرانجام پس از کش‌وقوس‌های فراوانی به پایان رسید. حالا پس از گذشت ۴ سال از آغاز تولید خود و طی کردن فرازونشیب‌های بسیار، قرار بود مرداد ماه گذشته روی آنتن برود و تیزرهایش روی آنتن رفت؛ اما به ناگاه سریال «افرا» جایگزین این مجموعه در جدول پخش شد.

چندی پیش خبر رسید خود عیاری مانع پخش سریال شده و درخواست کرده این مجموعه در زمان دیگری روی آنتن برود؛ هر چند از نیمه مرداد آماده پخش بوده است. او در ادامه گفته است که اطلاعی از تصمیم شبکه یک ندارد؛ چراکه سریال از نظر محتوایی و دیگر جهات مشکلی برای پخش در این روزها نداشت.

این اولین‌بار نیست که چنین اتفاقی در تلویزیون رخ می‌دهد. سریال «رعد و برق» به کارگردانی بهروز افخمی نمونه دیگری است که قرار بود ماه رمضان گذشته از شبکه پنج روی آنتن برود؛ اما پس از پخش یک قسمت، از آنتن کنار گذاشته شد و هنوز مشخص نیست تکلیف آن سریال  چه شد.مجموعه تلویزیونی «۸۷متر» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی کیانوش عیاری در ۴۰ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای تولید شده و قطعا هزینه بسیاری برای آن شده است. حال باید دید بالاخره این سریال رنگ آنتن شبکه یک را می‌بیند یا همچون دیگر سریال‌های تلویزیون در این سال‌ها، برای پخش با مشکل مواجه می‌شود؟

یکی دیگر از نکات مهم در سریال  «۸۷ متر» حضور بازیگرانی چون علی سلیمانی، علی انصاریان و حسین محب‌اهری است که دو نفر از آنها را به‌علت کرونا و دیگری را به‌علت سرطان از دست دادیم. درواقع این مجموعه یکی از آخرین تصویرهای آنها در دنیای بازیگری را ثبت کرده است.

داستان سریال «۸۷ متر» به اختلاف و درگیری دو خانواده «خلیلی» و «پوردورانی» بر سر مالکیت یک منزل برمی‌گردد. علیرضا پوردورانی به همراه همسر، دو دختر و پسرش، خانه‌ای را از یک فروشنده به نام فرج ناصری خریداری می‌کنند؛ اما روز اسباب‌کشی متوجه می‌شوند که خانه به فرد دیگری به نام محسن خلیلی فروخته شده است.

محسن به همراه پسر، همسر و دو دخترش صبح زودتر از پوردورانی‌ها به خانه رسیده‌اند و وسایلشان را در خانه گذاشته‌اند؛ اما با رسیدن خانواده پوردورانی، ماجرای کلاه‌برداری مشخص می‌شود.

علی دهکردی، مهران رجبی، فریبا کامران، زنده‌یاد حسین محب‌اهری، شهین تسلیمی، دیبا زاهدی، سونیا سنجری، علی سلیمانی، فریده سپاه‌منصور، محمد بحرانی و سعید پیردوست از بازیگران این سریال هستند.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند