اگرچه سازندگان این فیلم، به درستی معتقدند که در صورت اکران فیلم در شرایط معمولی، فروش بسیار بیشتری رقم می‌خورد اما اختلاف فروش دینامیت با فیلم رتبه دوم جدول پرفروش‌ها نشان می‌دهد که وضعیت بازار در همین شرایط هم بسیار بهتر از تصوری است که می‌شد برای فروش فیلم‌ها داشت.

 بازار کم رمق خورشید در تابستان

حدود دو هفته پیش بود که «خورشید» مجید مجیدی هم وارد رقابت در عرصه اکران آنلاین شد. این فیلم که از بدو ورود قاچاق شد، در هفته اخیر، هزار و ۵۰۰ مخاطب را با ۳۷ میلیون تومان به سینما کشاند. فیلمی که تا قبل از آمدن «دینامیت» صدرنشین جدول بود، اما حالا با فروش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی جایگاه دوم فروش را از آن خود کرده است.

 رکورد مدیترانه‌ای

فیلم سینمایی «مدیترانه» به کارگردانی هادی حاجتمند این روزها با فروش ۲۸ میلیون تومانی جایگاه سوم جدول فروش را به خود اختصاص داده است.

فیلمی با بازی پوریا پورسرخ و مهراوه شریفی‌نیا که بیش از ۱۰ روز است اکران خود را آغاز کرده و در همین مدت با دو هزار و ۷۰۰ مخاطب رقمی معادل ۵۲ میلیون تومان را برای گیشه خود ثبت کرده است.

در حال حاضر فیلم سینمایی «سیاه‌باز» به کارگردانی حمید همتی در رقابت تنگاتنگی با فیلم «هفته‌ای یک‌بار آدم باش» اثر شهرام شاه‌حسینی دارد. در هفته اخیر «سیاه‌باز» ۱۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و «هفته‌ای یک‌بار آدم باش» ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته‌اند. اولی یک فیلم در ژانر اجتماعی و دومی یک فیلم طنز است. سام قریبیان، آتیلا پسیانی، افسانه بایگان، شاهد احمدلو و المیرا دهقانی از بازیگران اصلی «سیاه‌باز» هستند.

در جایگاه بعدی هم فیلم «قصه عشق پدرم» با کارگردانی محمدرضا ورزی قرار دارد. این فیلم ۱۰ روز است که اکران شده و تاکنون ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را در گیشه به نام خود ثبت کرده است مرحوم چنگیز جلیلوند، مهراوه شریفی‌نیا و مصطفی زمانی از بازیگران این فیلم ملودرام هستند.

فیلم‌های «تکخال»، «خون شد» و «لاله» که از هفته آخر اسفند ۱۳۹۹ کار خود را آغاز کرده‌اند در ماه‌هایی که گذشت اوضاع چندان خوبی را در فروش تجربه نکردند.

«تکخال» با کارگردانی مجید مافی تاکنون توانسته ۹۶۵ میلیون تومان را در گیشه برای خود ثبت کند. حسین فرح‌بخش، تهیه‌کننده این فیلم سینمایی در ۲۰ تیر تصمیم گرفت تا اکران آنلاین این فیلم را همزمان با اکران سینمایی آغاز کند که چند ساعت بعد از شروع اکران آنلاین، این فیلم قاچاق شد.

هفته گذشته «تکخال» فروشی معادل ۶میلیون و ۲۹۵ هزار تومان داشت و با اینکه به راحتی در دسترس است اما باز هم توانست ۳۰۰ بیننده را پای پرده سینما بنشاند.

«خون شد» به کارگردانی مسعود کیمیایی هم، از زمان اکران در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حواشی زیادی به همراه داشت اما انتظار می‌رفت نام سعید آقاخانی و هنر فیلمسازی کیمیایی به کمک جواد نوروزبیگی، تهیه‌کننده کار بیاید تا فروش خوبی را برای این فیلم به ثبت برساند.

هرچند نوروزبیگی معتقد است که با توجه به اوضاع سینما این میزان از فروش برای فیلمش به منزله شکست نیست و همین میزان از فروش ۱۹۳ میلیون تومانی برای یک فیلم هم به خاطر نام مسعود کیمیایی است.

این فیلم حدود یک هفته است که آنلاین اکران می‌شود و در این هفته هم حدود ۱۱ میلیون تومان از سهم فروش سینماها را به خود اختصاص داده است. «لاله» به کارگردانی اسدالله نیک‌نژاد نیز‌ با فروش شکست خورده ۶۰ هزار تومان در هفته گذشته، از پرده سینما پایین آمد.

 هنر و تجربه

در این هفته سینمای هنروتجربه خانه هنرمندان هم دوباره فعالیت خود را آغاز کرد و انتظار می‌رود که در هفته‌های بعد فروش فیلم‌های سینمای هنروتجربه بهبود پیدا کند.

«بوتاکس» یکی از فیلم‌هایی است که به تازگی روی پرده سینمای هنر و تجربه آمده است. این فیلم که در سی‌وهشتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اکران شد، در هفته اخیر رقم ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان را به دست آورد. این فیلم نخستین ساخته بلند کاوه مظاهری و محصول مشترک ایران و کانادا است.

«آبجی» هم یکی دیگر از فیلم‌هایی است که این روزها روی پرده سینمای هنروتجربه به نمایش در می‌آید. محمد‌حسین قاسمی، همسر نرگس آبیار، تهیه‌کنندگی این فیلم را برعهده دارد.  گلاب آدینه، پانته‌آ پناهی‌ها، علیرضا استادی، معصومه قاسمی‌پور، حمیدرضا آذرنگ، شیرین یزدان‌بخش و بابک حمیدیان در «آبجی» مرجان اشرفی‌زاده ایفای نقش می‌کنند. این فیلم در هفته گذشته یک میلیون تومان فروخته است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند