ژان لوک مارتینز، مدیر موزه لوور در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر گفت: برای نخستین‌بار هر فردی می‌تواند به‌صورت رایگان و از کامپیوتر شخصی یا گوشی هوشمند خود به تمام گنجینه آثار نگهداری‌شده در موزه لوور دسترسی داشته باشد و این مجموعه کامل شامل آثاری است که هم‌اکنون در موزه در معرض نمایش هستند، آثاری که در مخزن نگهداری می‌شوند و حتی آثاری که به‌صورت امانت به سایر موزه‌ها واگذار شده‌اند. مطمئن هستم این محتوای دیجیتال موجب خواهد شد افراد برای بازدید حضوری از موزه لوور بیشتر ترغیب شوند.

همچنین یک نقشه مجازی از لوور برای بازدیدکنندگان طراحی شده است که به راحتی می‌توانند از طریق آن از آثار موجود در تمام تالارهای موزه دیدن کنند.

لوور که پربازدیدترین موزه جهان است و در سال ۲۰۱۹ نزدیک ۱۰ میلیون بازدیدکننده داشت، با وجود ادامه شیوع ویروس کرونا همچنان و از اواخر ماه اکتبر تعطیل است و حالا که روزانه ۴۰هزار نفر در سالن‌های «لوور» قدم نمی‌زنند مسوولان موزه در چند مدت اخیر از این فرصت طلایی برای مرمت فضای موزه و آثار استفاده کرده‌اند.  علاقه‌مندان برای تماشای مجازی گنجینه کامل آثار موزه لوور می‌توانند به https:/ / collections.louvre.fr/ en مراجعه کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند