این باره در آستانه فرارسیدن فصل بهار، بونامز دو حراجی بزرگ برگزار می‌کند و در این میان هنرمندان ایرانی نیز حضور پررنگی در حراج‌های آنلاین بونامز دارند. از روز ۳۰ بهمن‌ماه نمایشگاهی با عنوان «روز نو، موج نو» به کیوریتوری فریدون آو در سایت بونامز برپاست که در آن ۵۷ اثر از ۳۱ هنرمند ایرانی به نمایش درآمده است. این نمایش که با هدف معرفی هنرمندان جوان ایرانی طراحی شده است، در آستانه‌ سال نو خورشیدی و گرامیداشت نوروز، دستاوردهای هنرمندان معاصر ایرانی را به مجموعه‌داران بین‌المللی معرفی می‌کند.

در این رویداد آثاری از م. اسمارت، امیرحسین اکبری علویجه، فریدون امیدی، هایده ایازی، نیاز باباتبار، نجمه پاشایی، پورنگ پیرعطایی، محمد پیریایی، زهرا حسینی، شهلا حسینی، افشان دانشور، علی رازقندی، محمود ساکی، مصطفی سرابی، اشکان صانعی، سارا عباسیان، شمس‌الدین غازی، نریمان فرخی، امیر فرهاد، رضا لواسانی، ذبیح‌الله محمدی، سهیل مختار، مسعود میرزایی و کاوه نجم‌آبادی به نمایش درآمده است و روز ۲۰ اسفندماه (۱۰ مارچ) حراج این آثار به‌صورت آنلاین برگزار می‌شود.

دیگر حراج آنلاین بونامز به هنرهای مدرن و معاصر خاورمیانه اختصاص دارد و هم‌اکنون در سایت بونامز آثاری از هنرمندان کشورهای عراق، مصر، مراکش، لبنان، سودان، سوریه و... به نمایش درآمده است.

هنرمندان ایرانی نیز در این رویداد حضور دارند و آثاری از محمد احصایی، صادق تیرافکن، رضا درخشانی، سومبات درکیورقیان، ندا رحیمی، علی شیرازی، مسعود عربشاهی، گلناز فتحی، علی قهرمانی، پرویز کلانتری، اردشیر محصص و... هم‌اکنون در سایت بونامز درحال نمایش است. حراج آنلاین هنرهای مدرن و معاصر خاورمیانه ۱۹ اسفند (۹ مارس) برگزار می‌شود.

حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز هم در فصل پاییز ۲۰۲۰ با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت حضوری برگزار شد ۵۱ اثر از ۱۹ هنرمند ایرانی نیز عرضه شد که ۳۵ اثر به قیمت ۲۷۶,۰۶۵ پوند به فروش رسید.

 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند