این نشریه معتبر سینمایی در نقد فیلم «آن شب» به کارگردانی کوروش آهاری و بازی شهاب حسینی می‌نویسد: اولین فیلم بلند کوروش آهاری یک فیلم روان‌شناختی دلهره‌آور خوب از آب درآمده که تاثیرگذاری‌اش از جایگاه تاریخی آن به‌عنوان یک فیلم محصول آمریکا با حضور عمده بازیگران ایرانی یا ایرانی- آمریکایی، فراتر می‌رود.

داستان این فیلم که سبک و مضمون خود را از آثار ترسناک قدیمی‌تر در فضای هتل (به‌ویژه فیلم درخشش از استنلی کوبریک) الهام گرفته است، از آنجا آغاز می‌شود که بابک (با بازی شهاب حسینی که به بازی درخشان در فیلم‌های جدایی نادر از سیمین و فروشنده از اصغر فرهادی شناخته می‌شود) و همسرش ندا (نیوشا جعفریان) که ساکن آمریکا هستند، در یک میهمانی شام دوستانه در لس‌آنجلس شرکت می‌کنند و اختلافاتی را که در زندگی مشترک دارند آشکار می‌کنند. پس از پایان این دورهمی، بابک و ندا به همراه دختر یک‌ساله‌شان راهی خانه می‌شوند. در مسیر، دندان‌درد شدید بابک باعث می‌شود بی‌دقت رانندگی کند و از آنجا که جی‌پی‌اس ماشین از کار افتاده، شخصیت‌های داستان تصمیم می‌گیرند شب را در یک هتل بگذرانند؛ هتلی که یک هتل معمولی نیست.

آنچه از این فیلم یک فیلم خوب می‌سازد، زمینه روان‌شناختی رخدادهای متعدد فراواقع‌گرایانه آن است که از درگیری‌های شخصی میان زوج بابک و ندا نشات می‌گیرد. راز ویران‌کننده‌ای که اواخر فیلم توسط یکی از شخصیت‌های اصلی برملا می‌شود کلید درک داستان است هرچند سکانس اضطراب‌آور پایانی، به همان تعداد سوال‌هایی که پاسخ می‌دهد، در ذهن مخاطب علامت سوال ایجاد می‌کند.

شهاب حسینی و نیوشا جعفریان در طول ۱۰۵ دقیقه این فیلم با بازی خوب خود به شکل تحسین‌برانگیزی تنش را حفظ می‌کنند. اما عناصر فنی فوق هماهنگ شده از فیلمبرداری گرفته تا طراحی صدا و موسیقی، نکته برجسته این اثر است. سبک حرفه‌ای نمایش سینمایی «آن شب» کافی است تا از هرگونه نقص در روایت آن چشم‌پوشی کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند