ابراهیم گله‌دارزاده رئیس مجموعه تئاترشهر درباره نحوه از سرگیری فعالیت‌های این مجموعه تئاتری با توجه به پایان تعطیلات کرونایی تعیین شده برای تئاتر گفت: ما از هفته آینده فعالیت مجموعه را با اجرای نمایشی به کارگردانی آقای امیر دژاکام در سالن چهارسو از سر می‌گیریم و از سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر هر ۵ سالن مجموعه میزبان اجراهای نمایشی می‌شوند.

وی یادآور شد: بعضی گروه‌ها آمادگی اجرا دارند ولی چون تمرین‌های آنها تعطیل شد نیاز به مدت زمانی برای تمرین دارند تا آثار خود را در سالن‌های مجموعه تئاترشهر روی صحنه ببرند. ما صد‌در‌صد آمادگی لازم را برای میزبانی از گروه‌های نمایشی  داریم.

گله‌دارزاده با اشاره به اینکه گروه‌های زیادی طی برنامه‌ریزی انجام شده توسط مدیریت سابق مجموعه تئاترشهر برای سال ۹۹ در نوبت اجرا قرار داشتند، افزود: تعداد کمی از این گروه‌ها در بازگشایی میانه سال مجموعه روی صحنه رفتند ولی به دلیل تعطیلات کرونایی تئاتر این امر برای باقی گروه‌ها میسر نشد که اجرای آثار آنها در اولویت برنامه‌های ما قرار داد.

رئیس مجموعه تئاترشهر تاکید کرد: تا هفته آینده به برنامه دقیق‌تری از اجراهای نمایشی مجموعه طی فرصت باقی مانده تا پایان سال ۹۹ می‌رسیم.

وی معتقد است بازگشایی مجدد مجموعه تئاترشهر فرصتی است برای هنرمندانی که منتظر از سرگیری فعالیت مجموعه و دیگر سالن‌های تئاتری بودند.گله‌دارزاده در پایان سخنان خود درباره وضعیت حمایت مالی از گروه‌هایی که در بازگشایی مجدد مجموعه تئاترشهر روی صحنه می‌روند، گفت: تلاش می‌کنیم  با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید تئاتر، بار مالی کمتری روی دوش گروه‌ها باشد و طی مذاکراتی که با مدیرکل هنرهای نمایشی داشتیم ایشان هم تاکید بر حمایت حداکثری البته در حد ظرفیت و امکان موجود در اداره‌کل هنرهای نمایشی، از اجراهای نمایشی داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند