او اضافه می‌کند: ما برای نسل آینده چه گذاشته‌ایم؟ کدام جنگل؟ کدام دریا؟ کدام کوه؟ همه چیز را نابود کرده‌ایم و به جای همه اینها یک دریاچه مصنوعی در چیتگر ساخته‌ایم! این شد مسوولیت اجتماعی در قبال یک کشور؟!

بابک از نابودی و آتش‌سوزی بخش زیادی از جنگل‌ها در چند ماه اخیر هم ابراز تاسف می‌کند و ادامه می‌دهد: جنگل‌های ما درحال از بین رفتن است. بخشی به‌دلیل عملکرد نامطلوب مسوولان است. بخشی به‌دلیل بی‌توجهی مردم و بخشی هم به‌دلیل سودجویی عده‌ای فرصت طلب که تنها به فکر منافع اقتصادی خودشان هستند. روزگاری بین شهرهای ما فاصله بود ولی حالا هیچ فاصله‌ای نیست چراکه همه درختان را بریده‌اند و به جایش ساختمان‌ها و برج‌های سر به فلک کشیده بنا کرده‌اند و این هم نتیجه‌اش!

این کارگردان و بازیگر با سابقه با ابراز تاسف به‌دلیل از بین رفتن سرمایه‌های طبیعی کشور یادآوری می‌کند: زمانی اگر قرار بود جاده‌ای کشیده شود، در محدوده جنگل ساخته نمی‌شد ولی حالا به راحتی لودر می‌اندازند، درختان را نابود می‌کنند و چه بسیار زمان‌ها که آثار ارزشمند میراث فرهنگی‌مان را هم از بین می‌برند، فقط به این دلیل که حاضر نیستند کمی آن طرف‌تر جاده بکشند! کدام مردمی با سرزمین خود چنین می‌کنند؟

این هنرمند تاکید می‌کند: نفس کشیدن در هوای سالم حق همه بچه‌های ایران است. اما هیچ‌کس به فکر آنان نیست و جز شرمندگی و خجالت هیچ پاسخی هم برای آنان نخواهیم داشت.