خیلی‌ها مدت‌ها بود انتظار این روز را می‌کشیدند. این رخداد ساعت‌ها طول کشید و یکی از برنامه‌های آن بیش از چهار ساعت تبلیغ برای ۱۰۰ فیلم و سریال جدید بود که قرار است به سرویس استریمینگ دیزنی‌پلاس اضافه شود. این شرکت همچنین تخمین زد که تا سال ۲۰۲۴ بین ۲۳۰ تا ۲۶۰ میلیون مشترک برای دیزنی‌پلاس خواهد داشت. بازگشت سهام دیزنی به بازار بسیار قابل‌توجه بود، مخصوصا با توجه به اینکه ارزش هر سهم در اوایل ۲۰۲۰ و با آغاز پاندمی کووید‌-‌۱۹ به زیر ۸۰ دلار رسیده بود. با وجود اینکه پاندمی کرونا باعث شده پارک‌های موضوعی، سالن‌های سینما، بخش‌های ورزشی و دیگر بخش‌هایی که برای دیزنی سود تولید می‌کنند ضربه عظیمی بخورند، در عین حال باعث شد حرکت شرکت به سمت سرویس استریمینگ تسریع شود. اگر همین نرخ رشد ادامه پیدا کند، دیزنی شانسی برای رسیدن به نت‌فلیکس خواهد داشت که تا سی‌ام سپتامبر گفت ۱۹۵میلیون مشترک دارد. تحلیلگران گفتند قابل‌توجه است که دیزنی توانسته یک‌سال پس از «روز سرمایه‌گذاران» قبلی خود که در آن برای نخستین‌بار وال‌استریت را نسبت به جاه‌طلبی‌هایش در عرصه استریمینگ متقاعد کرده بود یک‌بار دیگر موفقیت خود را تکرار کند.

سال گذشته در آن روز سهام دیزنی ۱۰درصد رشد کرده و با فاصله کمی پس از آن رخداد قیمت آن به ۱۳۰ دلار به ازای هر سهم رسیده بود.

تحلیلگران همچنین به این نکته اشاره کردند که دیزنی یک شرکت ۱۰۰ ساله است که همیشه محتوای خود را بیشتر از طریق اشخاص ثالث توزیع و پولی‌سازی کرده اما رویکرد آن حالا کاملا تغییر کرده و خودش کنترل را در دست گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند