فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی اولین نمایش بین‌المللی خود را در بخش رقابتی هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز تجربه کرد و در نهایت روح الله زمانی توانست جایزه مارچلو ماسترویانی ویژه بهترین بازیگران نوظهور جشنواره را از آن خود کند و اخیرا نیز جایزه بهترین فیلم هشتمین جشنواره «اجیال» دوحه در کشور قطر را به خود اختصاص داده است.

کمپانی «Celluloid Dreams» به مدیریت هنگامه پناهی توزیع بین‌المللی فیلم «خورشید» به تهیه کنندگی امیر بنان و مجید مجیدی را بر عهده دارد.

این فیلم روایتگر داستان پسربچه‌ای ۱۲ ساله به نام علی و دوستانش است که برای کمک به خانواده‌هایشان به سختی کار می‌کنند و برای گذران زندگی برخی مواقع جرائم کوچکی نیز مرتکب می‌شوند. علی توسط فردی برای پیدا کردن یک گنج که زیر مدرسه‌ای پنهان شده مامور می‌شود و... «مارکوس هو» مدیر کمپانی «Strand Releasing» دراختیار گرفتن حق توزیع فیلم «خورشید» را یک موفقیت بزرگ برای این کمپانی توصیف و اعلام کرد از اینکه این فیلم مهیج را به مخاطبان آمریکایی عرضه خواهد کرد، هیجان زده است.

مجید مجیدی نیز با تشکر و قدردانی از مخاطبان و منتقدان آمریکایی برای واکنش به فیلم جدیدش به ورایتی گفت: «از اینکه فیلم جدیدم فرصت نمایش برای نسل جدیدی از مخاطبان آمریکایی و به‌ویژه مخاطبانی را خواهد یافت که نسبت به کودکان احساس همدردی دارند، بسیار هیجان زده ام.»

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند