این در حالی بود که در همان لحظات خبرهایی از تکذیب درگذشت این دوبلور فقید، منتشر شده بود. این هنرمند که به‌دلیل شدت یافتن بیماری در بیمارستان بستری بود، بعد از ظهر دیروز دار فانی را وداع گفت. آخرین خبرها از درگیری ۸۰ درصدی ریه‌اش به ویروس کرونا حکایت داشت.

ممدوح که پیش از این در نوشته‌ای از امید به زندگی همکار فقیدش خبر داده بود، پس از درگذشت او گفت: زندگی تا بوده همین بوده است؛ ولی این افرادی که از دست می‌دهیم واقعا ستاره‌های دوبله ایران هستند؛ خدا رحمتشان کند.

جلیلوند فعالیت هنری‌اش را در سال ۱۳۳۶ و با تئاتر به همراه ابوالحسن تهامی آغاز کرد. او مدت ۲۰ سال را در آمریکا به سر برد؛ اما سرانجام به کشور بازگشت و کار دوبله را از سال ۱۳۷۷ سر گرفت. وی در چند مجموعه تلویزیونی و فیلم سینمایی نیز بازی کرده‌ است. جلیلوند در گویندگی‌هایش قابلیت تیپ‌سازی را داشت و می‌توانست صداهای مختلفی را به وجود آورد. او به جای بازیگران مشهور خارجی و داخلی بسیاری گویندگی کرده‌است. وی با تیپ‌سازی خلاقانه خود گوینده اصلی نقش‌های مارلون براندو بود و به همین خاطر محبوبیت بسیاری در میان دوستداران سینما و تلویزیون داشت. چنگیز جلیلوند ششم آبان ماه سال ۱۳۱۹ در شیراز متولد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند