با این حال به نظر می‌رسد که اعتمادسازی برندهای معتبر حراج آثار هنری یعنی سه حراج بزرگ ساتبیز، کریستیز و بونامز توانسته تا حدودی موثر باشد و بازارها را از کسادی بزرگ نجات دهد. در تازه‌ترین اقدام برای فروش آثار هنری در این حراج‌ها، ساتبیز بخشی از آثار هنری قرن بیستم خاورمیانه را در معرض فروش قرار داده است. این حراجی قرار است در جریان حراج آنلاین «آثار هنری قرن بیستم و خاورمیانه» مجموعه‌ای از آثار هنرمندان نامدار دوره مدرن و معاصر را از دو روز دیگر به مزایده بگذارد.در جریان حراجی پیش‌رو ساتبیز که با عنوان حراج آنلاین «آثار هنری قرن بیستم  خاورمیانه» از تاریخ ۲۰ تا ۲۷ اکتبر برگزار خواهد شد، بیش از ۱۰۰ اثر هنری خاورمیانه به مزایده گذاشته می‌شود که در این بین مجموعه‌ای از آثار هنرمندان ایرانی نیز برای فروش ارائه می‌شود. به گفته مسوولان حراجی ساتبیز، حراجی پیش‌رو یکی از قابل‌توجه‌ترین حراجی‌های آثار هنر مدرن ایرانی ساتبیز در سال‌های اخیر است.

در میان آثاری که در این حراجی ارائه خواهد شد یک نقاشی آبرنگ از «سهراب سپهری» با قیمت تخمینی ۸ تا ۱۲هزار پوند، اثری از «فرامرز پیلارام» با قیمت تخمینی ۶۰ تا ۸۰ هزار پوند در کنار دو اثر از «مسعود عربشاهی» با قیمت‌های تقریبی ۱۲ تا ۱۸ هزار و ۶ تا ۸ هزار پوند به مزایده گذاشته خواهند شد. از دیگر آثار ایرانی این حراجی به تعدادی از تابلوهای نقاشی مدرن «منوچهر یکتایی»، «منیر فرمانفرمائیان» و «بهمن محصص» می‌توان اشاره کرد.

حراج آنلاین «آثار هنری قرن بیستم خاورمیانه» آثاری از هنرمندانی را ارائه خواهد داد که پیش‌تر هرگز در ساتبیز به مزایده گذاشته نشده است؛ آثاری از «حسن قائمی» و «فریدون رحیمی آسا».

همچنین هفت اثر از هنرمندان شورای همکاری خلیج‌فارس نیز در این حراجی ارائه خواهد شد که در این بین سه مورد از این آثار به هنرمندان نامدار زن تعلق دارد.

یک تابلوی نقاشی از «عبدالرحمان السلیمان» ـ نقاش مشهور اهل عربستان سعودی نیز  به فروش گذاشته خواهد شد.

اثری از «محمد احمد ابراهیم» هنرمند اماراتی که اخیرا به‌عنوان نماینده امارات در بی‌ینال ونیز ۲۰۲۰ انتخاب شد هم حضور دارد و اثری از «محمود مختار» هنرمند مصری نیز با قیمت تخمینی ۱۵۰ تا ۲۰۰هزار پوند به فروش گذاشته می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند