پاوه‌نژاد با انتقاد از تعطیلی تئاتر و سینما ادامه می‌دهد: تنها صنفی هستیم که مدام تعطیل می‌شویم، درحالی‌که همه مشاغل به فعالیت خود ادامه می‌دهند؛ باشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها و... هر یک به طریقی راه فعالیت را می‌یابند و کسی هم نمی‌تواند جلوی آنان را بگیرد چون مساله نان شب، شوخی نیست، ولی تنها جایی که همیشه زورشان به آن می‌رسد، تئاتر و سینماست.

او یادآوری می‌کند: از اسفند سال گذشته که تئاتر تعطیل شد، حیات کاری بسیاری از فعالان آن ساقط شده است.

این هنرمند تئاتر در ادامه با ابراز تاسف از کم‌توجهی مسوولان هنری به وضعیت معیشتی هنرمندان اضافه می‌کند: نمی‌دانم دوستان عزیزی که در وزارت ارشاد مسوولیت دارند، اصلا به ما فکر می‌کنند، اصلا برایشان مهم هست که هنرمندان تئاتر چندین ماه است بیکار و بی‌درآمد هستند. اصلا به ما بگویند دارند چه‌کار می‌کنند یا حتی دارند چه‌کار نمی‌کنند. ظاهرا که بوی بهبود از اوضاع جهان نمی‌آید.

پاوه‌نژاد از تئاتر برادوی مثال می‌زند و توضیح می‌دهد: برادوی مشخص کرده تا پایان سال میلادی تعطیل است و تکلیف همه روشن شده است. آنها می‌توانند برنامه‌ریزی کنند ولی ما همه بلاتکلیف مانده‌ایم و این وضعیت دیوانه‌کننده شده است. او اضافه می‌کند: لابد فکر می‌کنند تئاتری‌ها کارمند جایی هستند و شب‌ها برای دل‌خوشی و از سر تفریح تئاتر اجرا می‌کنند. پاوه‌نژاد در ادامه صحبت خود از ماجرایی عجیب و تاسف‌برانگیز هم سخن می‌گوید: در پیام‌های خصوصی‌ام بارها دیده‌ام افرادی به‌عنوان نیازمند تقاضای کمک مالی کرده‌اند. جالب است که کمترین توقع برخی از افراد، تبلیغات رایگان است. همه اینها نشانگر این تصور نادرست و غیرواقعی است که هنرمندان ثروت‌های آنچنانی و بادآورده دارند.

نیازمندان واقعی آنقدر شرم و مناعت‌طبع دارند که هرگز دوست ندارند کسی از ضعف مالی‌شان باخبر شود. نمونه این افراد را در زلزله روستاهای کرمانشاه از نزدیک دیده‌ام، با اینکه زندگی‌شان نابود شده بود، عزت نفس‌شان همچنان پابرجا بود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند