به گزارش خبرگزاری برنا، محمدجواد شکوری‌مقدم که در برنامه ویدئویی«تک شاخ» حاضر شده بود، گفت: ما یک سریال به نام «جیران» را با همکاری «نماوا» سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و آقای حسن فتحی درحال ساخت آن هستند. سریالی در کلاس «شهرزاد» است و کار خوبی است. تهیه‌کننده با شهرک غزالی، قرارداد دارد که برای تولید بروند. شروع به بازسازی و تولید کرده‌اند و صداوسیما فهمیده است که این کار برای فیلیمو و نماوا است اما با وجود قرارداد جلوی کار ما را گرفته است. شکوری‌مقدم درباره بحث گرفتن مجوز از ساترا (سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر) گفت: اینکه رگولاتور شما کیست و چیست، مهم است؛ از لحاظ ریاضی اینکه رگولاتور شما کسی باشد که در چنین جایگاهی است این کار غلط است؛ اما ما این کار را قبول کردیم و با ساترا کار خود را شروع کردیم و رگولیشن سازمانی را زیر نظر صداوسیما پذیرفتیم و کار می‌‌کنیم و همیشه از روز اول از ایشان می‌پرسیدیم که شما از رشد ما خوشحال می‌شوید یا ناراحت؟ سوال ساده‌ای است. بحث منطقی بود و اصلا بنای دعوا و کری خواندن نبود. پاسخی که می‌شنیدم این بود که حتما بله! اما به‌صورت کاملا مشهود صداوسیما نه از رشد ما خوشحال می‌شود نه از پیشرفتمان، ولی موضع ساترا این‌گونه نیست و فکر می‌کنم دچار یک تضاد است، هم می‌خواهد ما رشد کنیم هم نمی‌داند جواب صداوسیما را چه بدهد، این خیلی غم‌انگیز است. او درباره برنامه عادل فردوسی‌پور هم گفت: درخواست مجوزی شده است و توافقاتی صورت گرفته است. منتظر هستیم، ببینیم در چارچوب قانون چه تصمیمی گرفته می‌شود و امیدواریم تصمیم مناسبی بگیرند؛ اگر این تصمیم گرفته شود حتما با توافقاتی که چند پلت‌فرم با ایشان کرده‌اند احتمالا برنامه‌شان روی چند پلت‌فرم قرار خواهد گرفت.

 بلاتکلیفی «بازی خانه»

چندی پیش علی ژکان، تهیه‌کننده و کارگردان سینما نیز از بلاتکلیفی پروانه ساخت سریالش برای عرضه در شبکه نمایش خانگی به دلیل اختلافات میان ارشاد و صداوسیما خبر داده بود. وی  درباره آخرین وضعیت این پروژه به خبرگزاری مهر گفت: قرار بود یک سریال شبکه نمایش خانگی با نام «بازی خانه» را جلوی دوربین ببرم که بعد از درخواست مجوز ساخت آن به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعلام شد که تلویزیون باید این مجوز را صادر کند. وی بیان کرد: به صدا و سیما که درخواست پروانه ساخت دادیم آنجا نیز اعلام شد هنوز هیچ خبری نیست و مشخص نیست روند صدور پروانه ساخت تولیدات شبکه نمایش خانگی چگونه است؛ به همین دلیل است که من و تعداد دیگری از هنرمندان در این انتظار هستیم که مجوز ساخت برای سریال‌های خود دریافت کنیم.

این کارگردان سینما تاکید کرد: باید منتظر بمانیم و ببینیم که این مناظره و مشاجره‌ها میان نهادهای دولتی چه زمانی به سرانجام می‌رسد تا ما بدانیم که از چه نهادی باید مجوز ساخت دریافت کنیم و ما بتوانیم پروژه‌های خود را جلوی دوربین ببریم. وی بیان کرد: در شرایطی که شیوع بیماری کرونا سبب شده است که شرایط اقتصادی و کار به خصوص در حوزه هنر دچار مشکل شود، همان چند نفری که می‌خواهند در این شرایط کار کنند، دچار بلاتکلیفی و ندانم کاری‌های مدیریت‌های دولتی شده‌اند. کارگردان فیلم سینمایی «اولین امضا برای رعنا» افزود: «بازی خانه» یک سریال اجتماعی است که یک داستان معاصر و به‌روز دارد و قرار است در ۲۶ قسمت ساخته شود؛ البته این را هم باید بگویم این ۲۶ قسمت در یک فصل قرار دارد. تعدادی از بازیگران را برای حضور در این سریال در نظر گرفته‌ام که البته بعد از دریافت پروانه ساخت باید با آنها وارد مذاکره شوم.

این مطلب برایم مفید است
7 نفر این پست را پسندیده اند