در این مراسم فرهاد توحیدی از دوستان و هم دانشکده‌ای‌های مهرابی با یادآوری خاطراتی از دوره ورود خود به دانشکده هنرهای دراماتیک در سال ۱۳۵۵ گفت: مسعود مهرابی پیش از آنکه مسعود مهرابی سینمای ایران باشد، مسعود دانشکده هنرهای دراماتیک است.

او جزو ورودی‌های سال ۵۵ است که بعد از گذر از هفت خوان رستم به این دانشکده راه یافتند و بعد از این همه سال هنوز دوستی و ارتباط آنان برقرار است. این فیلمنامه نویس ادامه داد: درخشان‌ترین تکه زندگی ما که تا به امروز ما را به هم وصل کرده، مهری است که مهر سال ۵۵ میان ما بسته شد و تا به امروز پایدار مانده است.

توحیدی با اشاره به روحیه پدرانه مهرابی در دوران دانشکده افزود: هرچند هم‌سن و سال بودیم، ولی او از همان آغاز روحیه پدرانه و دستگیری از دیگر دانشجویان را داشت چراکه مسعود و هوشنگ (گلمکانی) پیش از ورود به دانشکده وارد فضای کار شده بودند و با همین روحیه مجله فیلم شکل گرفت.

این هنرمند سینما اضافه کرد: آثار بسیاری از دانشجویان آن دوره با هدایت آنان در مجلات و روزنامه‌ها به چاپ رسید و بعد از اینکه شور و تب و تاب جوانی ما با دوره انقلاب، انقلاب فرهنگی و جنگ، همراه شد در آن دوران فترت دانشگاه‌ها، مسعود و هوشنگ تصمیم گرفتند شکل کاری بچه‌های دانشکده عوض شود و از آنچه پیش‌تر به دست آورده بودیم، محافظت و دستگیری کردند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند