به گزارش «ایسنا» به نقل از‌هالیوود ریپورتر، او از جمله سینماگرانی بود که در اواسط قرن بیستم میلادی به بهانه کمونیست بودن در فهرست سیاه‌هالیوود قرار گرفت و تا مدتی اجازه فعالیت هنری نداشت، اما توانست با غلبه بر آن در مجموعه‌ای از آثار موفق و سینمایی و تلویزیونی نقش‌آفرینی کند. 

ریچ در سال ۱۹۹۴ و در فیلم «مسابقه تلویزیونی» ساخته رابرت ردفورد در نقش مجری شبکه ان‌بی‌سی بازی کرد، در فیلم «افشاگری» ساخته بری لوینستون در نقش وکیل دمی مور مقابل دوربین رفت و در فیلم «آمیستاد» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ نقش یک قاضی را بر عهده داشت. 

او در سال ۲۰۰۴ نیز در اپیزودی از سریال تلویزیونی «زیاد ذوق زده نشو» محصول شبکه اچ‌بی‌او بازی کرد.  آلن ریچ با نام اصلی بنجامین نورمن شولتز در سال ۱۹۲۶ در نیویورک متولد شد. او با حضور در تئاتر نام هنری آلن‌ریچ را برای خود برگزید و در سال ۱۹۴۳ در اولین نمایش در تئاتر برادوی روی صحنه رفت و دو سال بعد در کنار کلود رینز و کیم‌هانتر» در نمایش «و تاریکی در ظهر» به روی صحنه رفت.  در سال ۱۹۵۳ برچسب کمونیست خورد و وارد فهرست سیاه‌هالیوود شد. خودش معتقد بود به این دلیل وارد فهرست سیاه شده که چند سال قبل از آن تلاش کرده فردی سیاه پوست را که به اشتباه به تجاوز محکوم شده بود نجات دهد.  ریچ سپس به‌عنوان کارگزار وارد وال‌استریت شد و بعد از آن توانست گالری هنری آلن ریچ را در منهتن تاسیس کند و در آن به انتشار تصاویر گرافیکی از هنرمندان مطرحی چون سالوادور دالی، خوان میرو و... پرداخت. او در سال ۱۹۶۳ با بازی در سریال «شهر عریان» از شبکه‌ ای‌بی‌سی و «غرب، شرق» از سی‌بی‌اس به تلویزیون بازگشت.  بازی در فیلم «سرپیکو» به کارگردانی سیدنی لومت در سال ۱۹۷۳ نقطه عطفی در کارنامه هنری ریچ محسوب شد و در ادامه در فیلم‌هایی چون «قمارباز» از «کارل رایس»، «جک» به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا و سریال «پرونده‌های راکفورد» و «همه چیز در خانواده» بازی کرد.  آلن ریج در سال ۲۰۰۷ کتابی درباره بازیگری با عنوان «جهشی از متود» منتشر کرد و بازیگرانی چون شارون استون، جیمی لی کرتیس، رن روسو، لری میلر و آلن تیکل از جمله شاگردان او بوده‌اند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند