یکی از این فیلم‌های بودجه بزرگ هالیوود قسمت سوم «دنیای ژوراسیک» است که با در نظر گرفتن همه پروتکل‌های بهداشتی در برابر کرونا کارش را از سر گرفته است. به گفته نیویورک‌تایمز این فیلم برای رعایت همه نکات بهداشتی در هنگام فیلمبرداری ۹ میلیون دلار هزینه کرده است تا احتمال شیوع کرونا و انتقال آن را به صفر برساند.

«دنیای ژوراسیک: قلمرو» در لندن در حال فیلمبرداری است و هزینه تامین هتل یکی از بخش‌های بزرگی است که این ۹ میلیون دلار را به یونیورسال تحمیل کرده است. این کمپانی کل یک هتل را به مدت ۲۰ هفته اجاره کرده تا با حضور افراد غریبه احتمال انتقال بیماری ایجاد نشود. در عین حال ۱۸ هزار کیت آزمایش کرونا برای گروه سازنده تهیه شده است. بخش مهمی از این هزینه‌ها برای مراقبت از بازیگران درجه یک حاضر در این فیلم است که برایس دالاس هاوارد از جمله آنهاست.

نیویورک تایمز با اشاره به رعایت اصول تذکر داده شده در راهنمای رعایت نکات بهداشتی که بیش از ۱۰۰ صفحه است یادآوری کرده که همه اعضای ساخت و بازیگران پیش از فیلمبرداری باید از این اصول مطلع باشند.

ایجاد ۱۵۰ ایستگاه ضدعفونی دست و همراه داشتن یک پزشک عمومی و چهار پرستار به‌صورت تمام وقت از دیگر نکات بهداشتی برای ادامه ساخت این فیلم بوده است.

اعضای گروه ضروری مانند کارگردان، بازیگران، عوامل فیلمبرداری و فنی سه بار در هفته باید آزمایش کرونا بدهند. صندلی‌های بازیگران نیز با مخروط‌های رنگی احاطه شده تا یادآوری کند که فاصله اجتماعی باید رعایت شود.

تریلرهای استقرار گروه نیز جایگزین اتاق‌هایی شده‌اند که لازم است پیش از ورود به آنها دست‌ها شسته شود.

این فیلم به کارگردانی کالین ترورو ساخته می‌شود و کریس پرت، برایس دالاس هاوارد، جیک جانسون، عمر سی، جاستیس اسمیت و دنیلا پیندا بازیگران آن هستند. «دنیای ژوراسیک: قلمرو» ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱ اکران خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند