به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت آمازون، کتاب «بیش از حد و همیشه ناکافی: چطور خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را خلق کرد» نوشته مری ترامپ که از سه‌شنبه هفته پیش وارد بازار کتاب شد با اقبال بسیار روبه‌رو شده و در درجه‌بندی‌های سایت آمازون نه تنها در بخش کتاب سیاسی، بیوگرافی و کتاب تاریخی در رتبه نخست ایستاده است، بلکه در کل عنوان پرفروش‌ترین کتاب این سایت فروش را از آن خود کرده است.

مری ترامپ که خود یک روان‌شناس بالینی است، در این کتاب ۲۴۰ صفحه‌ای به بررسی اختلال‌های عملکردی خانواده ترامپ که دونالد ترامپ را شکل دادند، پرداخته است. او می‌گوید وقتی رئیس‌جمهور مردی جوان بود چند مورد رفتار شوکه‌کننده از او دید که تقلب برای وارد شدن به یک دانشگاه تجاری معتبر و رفتار وحشتناک با زنان از جمله آنها بوده است.

واشنگتن پست درباره این کتاب نوشته است: یک روایت خوش‌نگار از درد و رنجی در سراسر نسل خاندان ترامپ. مری ترامپ به این روایت، از زاویه دید یک اعضای درونی خانواده نیز نگاه می‌کند و به آن قابلیت‌های موشکافانه و تحلیلی یک روانشناس بالینی و استعداد نویسندگی یک دانشجوی فارغ‌التحصیل ادبیات تطبیقی را می‌بخشد.

همچنین بلومبرگ در این زمینه می‌گوید: شفافیت، تمرین، دیسیپلین و چشم تیزبین مری باعث می‌شود او تبدیل به یک راوی قابل اطمینان شود. او نویسنده‌ای سلیس و تیزهوش نیز هست. در عصری که روایت‌های «درونی» و «پشت پرده» رئیس‌جمهور بسیار فراوان و بی‌ارزش هستند، او حقیقتا یک فرد درونی است و احتمالا چیزی که او می‌نویسد از حافظه تاریخ پاک‌نشدنی خواهد بود.

گاردین نیز درباره این کتاب معتقد است: خواندن این کتاب می‌تواند حیرت‌انگیز باشد و تحقیقاتی به‌یادماندنی دارد. بسیار هوشمندانه، زهرآگین و خوش‌منبع است. با این حال روایت کاملا گیرا باقی می‌ماند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند