علاوه بر کتاب «داره» که با قیمت ۴۹/ ۱۶ دلار فروخته می‌شود، کتاب «جاده مخفی دره: داخل ذهن یک خانواده آمریکایی» نوشته رابرت کولکر به قیمت ۷۴/ ۲۲ دلار، «تصنیف پرنده‌های آوازخوان و مارها: رمان بازی‌های گرسنگی» نوشته سوزان کالینز به قیمت ۷۹/ ۱۶ دلار، «کشیش کینگ کنگ» نوشته جیمز مک‌براید به قیمت ۸۰/ ۱۶ دلار و «چیزهای زیبا» نوشته ژانل براون به قیمت ۵۹/ ۱۹ دلار در لیست دیده می‌شوند. کتاب‌های «نویسنده‌ها و معشوق‌ها» نوشته لیلی کینگ به قیمت ۱۳/ ۱۳ دلار، «حسرت، رفته: خاطره یک آدم ناجور از کتاب‌های عالی، پانک راک و نبرد تطابق یافتن» نوشته فوک ترن به قیمت ۷۹/ ۱۷ دلار، «شهری که به آن تبدیل شدیم» نوشته ان.‌کی. جمیسین به قیمت ۹۹/ ۲۴ دلار، «اونا خارج از نظم» نوشته مارگاریتا مونتیمور به قیمت ۱۶/ ۱۶ دلار و در نهایت «رحمت‌ها» نوشته کایران میلوود‌هارگریو به قیمت ۳۹/ ۱۸ دلار لیست بهترین‌های سال ۲۰۲۰ آمازون را تکمیل کردند.

 برای تسهیل خرید برای مخاطبان، آمازون علاوه بر تهیه لیستی از بهترین کتاب‌های ۲۰۲۰ تا اینجا، بهترین کتاب‌ها از هر ژانر را هم رده‌بندی کرده که ژانرهای موجود شامل رومنس، کتاب‌های معمایی و پردلهره، کتاب نوجوان، کتاب‌های کودکان، کتاب‌های آشپزی، بیوگرافی‌ها و کتاب‌های خاطرات و ... می‌شود. با وجود اینکه خیلی از این کتاب‌ها پرفروش شده‌اند، برخی از آنها آن‌قدر توجه‌ها را به خود جلب کرده‌اند که ممکن نبود دیده نشوند.

 آمازون همچنین به این نکته اشاره کرد که مخاطبان دارند زمان بی‌سابقه‌ای را در خانه مصرف می‌کنند و در نتیجه این یکی از فاکتورهای تهیه لیست و رده‌بندی‌ها بوده است تا به انتخاب آنها کمک شود. سارا گلمن، مدیر ویراستاری آمازون بوکس در بیانیه‌ای گفت: «تعیین کردن لیست بهترین کتاب‌های سال تا اینجا، امسال اهمیتی حتی بیشتر داشت چون خیلی از ما ماه‌هاست که در خانه مانده‌ایم و اغلب به کتاب‌ها رو می‌آوریم تا شرایط را بهتر درک کنیم یا در داستان فرد دیگری آرامش پیدا کنیم.» او اضافه کرد: «در هر صفحه و بخش این کتاب‌های عمیق، ما فرصت‌هایی برای فرار کردن به دنیاهایی متفاوت کشف کردیم، در زمان سفر کردیم و یاد چیزهایی افتادیم که همه‌مان را به هم وصل می‌کنند.»

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند