به گزارش خبرگزاری تسنیم این دومین‌بار است که وودی آلن جشنواره‌ای را افتتاح می‌کند. اولین بار در سال ۲۰۰۴ بود که توانست جایزه «دونوستیا» را برای فیلم «ملیندا و ملیندا» کسب کند. امسال وودی آلن با فیلم «فستیوال ریفکین» در جشنواره سن سباستین حضور دارد. ۱۱ ماه پیش ساختمان «کورسال» سن سباستین میزبان اعلام اولیه اکران فیلم وودی آلن بود که از سوی چپگراهای حزب باسکه بایکوت شده بود، اما با وجود این، با استقبال گرم شهردار و مردم سن سباستین مواجه شد.

طی چهار دهه گذشته فیلم‌های «منهتن»، «زلیگ»، «راز قتل منهتن»، «رُز ارغوانی قاهره»، «امتیاز نهایی»، «ویکی کریستینا بارسلونا»، «هرچه نتیجه‌دار باشد» و «مرد بی منطق» از وودی آلن در جشنواره «سن سباستین» اکران شده‌اند.

وودی آلن کمدین، هنرپیشه، کارگردان، نویسنده و موسیقیدان  آمریکایی  است. آلن فعالیت حرفه‌ای خود را به عنوان نویسنده کتاب‌های طنز و سپس یک کمدین روی صحنه آغاز کرد و سپس در دهه ۶۰ میلادی به فیلم‌سازی روی آورد. وی ۱۹بار نامزد اسکار و چهار بار برنده آن شده‌ است که این جوایز شامل یک جایزه اسکار «بهترین کارگردانی» برای فیلم «آنی هال» و سه جایزه اسکار «بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی» است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند