براساس نظرسنجی قبلی مرکز تحقیقات در نیمه اردیبهشت، این سریال ۲۴ درصد مخاطب را با کسب رضایت در حد زیاد ۷/ ۵۰ درصد و براساس نظرسنجی این مرکز در انتهای اردیبهشت، این مجموعه تلویزیونی ۴/ ۲۹ درصد مخاطب را با کسب رضایت در حد زیاد ۶/ ۳۷ درصد به خود جلب کرده بود.

سریال «پرگار» از شبکه یک با ۹/ ۱۹ درصد بیننده و «پدر پسری» از شبکه پنج با هفت درصد بیننده هم در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. ۲/ ۶۷ درصد از مخاطبان «پرگار» در حد زیاد از این سریال ابراز رضایت کرده‌اند.

در این نظرسنجی، مجموعه‌هایی که درحال بازپخش هستند نیز مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. بر این اساس، «ستایش ۳» در شبکه آی‌فیلم با ۳/ ۲۴ درصد، پربیننده‌ترین سریال در میان این دسته از مجموعه‌های تلویزیونی بوده و توانسته رضایت ۶/ ۹۲ درصد مخاطبانش را در حد زیاد به‌دست آورد. بزنگاه از همین شبکه با ۶/ ۴ درصد، افسانه جومونگ شبکه تماشا با ۱/ ۴ درصد، لحظه گرگ و میش شبکه تماشا با ۳/ ۳ درصد، دل‌دار شبکه آی‌فیلم با ۶/ ۲ درصد و مادرانه شبکه آی‌فیلم با ۳/ ۱ درصد بیننده جزو پنج سریال تکراری با بیشترین تعداد بیننده بوده‌اند.

همچنین این نظرسنجی نشان می‌دهد ۲/ ۳۲ درصد پاسخ‌گویان فیلم‌های سینمایی را بیشتر از شبکه نمایش، ۴/ ۲۶ درصد از شبکه آی‌فیلم و ۹/ ۲۴ درصد از شبکه سه تماشا می‌کنند. در همین حال، ۸/ ۱۲ درصد هم گفته‌اند که هنگام تماشای فیلم به نام شبکه دقت نمی‌کنند. نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما نشان می‌دهد ۹/ ۵۲ درصد پاسخ‌گویان، سریال‌های «ایرانی» و ۶/ ۱۸ درصد هم سریال‌های خارجی را بیشتر می‌پسندند. از میان گونه‌های مختلف سریال‌ها هم ژانر «خانوادگی» با ۱/ ۵۳ درصد و بعد از آن طنز و کمدی با ۸/ ۲۹ درصد، بیشتر مورد علاقه شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی بود. در همین حال کسانی که در این نظرسنجی شرکت کردند، مهم‌ترین انتقادهایشان به سریال‌های سیما «بی‌محتوا بودن سریال‌ها» (۱۴ درصد)، «جذابیت نداشتن» (۱/ ۱۰ درصد) و «تکراری بودن» (۹/ ۹ درصد) بود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند