جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق ترامپ در کتابی که با عنوان «اتاق حادثه» در دست چاپ دارد، نشان می‌دهد که چگونه قانون‌شکنی در کاخ‌سفید به رویه‌ای معمول تبدیل می‌شود. مری ترامپ برادرزاده رئیس‌جمهور هم او را بی‌نصیب نگذاشته است و رازهای زندگی خانوادگی او را در «زیادی و همیشه ناکافی؛ چطور خانواده من خطرناک‌ترین مرد دنیا را پرورش داد» برملا می‌کند.

هیچ‌کدام از این دو کتاب هنوز به بازار نیامده‌اند، اما استقبال از پیش‌فروش آنها به حدی زیاد بود که در فهرست پرفروش‌های آمازون کتاب «اتاق حادثه»‌ جایگاه نخست و کتاب «زیادی و همیشه ناکافی» جایگاه سوم را در اختیار دارد.

مری ترامپ فرزند برادر بزرگ‌تر ترامپ در کتاب «زیادی و همیشه ناکافی» به افشای اطلاعات خانوادگی پرداخته است. او در این کتاب مدعی است پیش از این با ارائه اطلاعاتی مهم به نیویورک‌تایمز منبع انتشار گزارشی درباره فعالیت‌های مالی و ادعاهای فریبکارانه ترامپ بوده است. گزارشی که برای سه تن از روزنامه‌نگاران نیویورک‌تایمز جایزه پولیتزر را به ارمغان آورد.

او که اختلافات عمیقی با خانواده پدری‌اش دارد، آنها را متهم کرده است که پس از مرگ پدربزرگشان که صدها میلیون دلار ثروت داشت، حق خانواده او را خورده‌اند. او در این‌باره گفته بود: «‌آنها باید از خودشان خجالت بکشند اما مطمئن هستم که شرمی در آنها وجود ندارد.» برادرزاده ۵۵ ساله ترامپ که روانشناس است در این کتاب به روشنی رفتار واقعی ترامپ با خانواده‌اش را شرح می‌دهد. از سوءاستفاده‌های همسر اولش بگیر تا رفتار وحشتناک با پدری که به آلزایمر مبتلا شده. همچنین «هنر معامله‌گری او» مری جردن روایتی از بانوی نخست مرموز ایالات‌متحده است. شخصیتی که در کنار ترامپ پرحاشیه زیاد دیده نمی‌شود اما به ادعای کتاب بدون سر و صدا بر تصمیمات ترامپ تاثیر می‌گذارد.یکی از نکاتی که در این کتاب به‌عنوان هنر معامله‌گری ملانیا ذکر شده است، تعلل او در رفتن به کاخ سفید است که گفته می‌شود برای امتیاز گرفتن از ترامپ در توافق مالی بین‌شان بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند