ارباب حلقه‌ها: ایلان ماسک در یکی از مصاحبه‌های خود درباره کتاب «ارباب حلقه‌ها» نوشته جی آر.آر تالکین گفته این اثر فانتزی و تخیلی را در تنهایی خوانده و دیدگاهش را نسبت به آینده شکل داده است.

 اختراع نهایی ما: ماسک در این مصاحبه معتقد بود کتاب «اختراع نهایی ما» به نویسندگی جیمز بارات، نمود عجیب و خطرناک هوش مصنوعی را به خوانندگان القا می‌کند. در واقع این اثر به روند چگونگی عملکرد هوش مصنوعی و پایان عصر انسان تاکید دارد.

 بازرگانان تردید: کتاب «بازرگانان تردید» نوشته نئومی اورسکس از سوی ایلان ماسک در یک کنفرانس در سال ۲۰۱۳ توصیه شد. وی چند روز بعد در توییتی به موضوع کتاب اشاره کرد و گفت: همان جریان‌هایی که سرطان ناشی از مصرف سیگار را منکر می‌شدند، اکنون منکر شرایط بد اوضاع هستند.

 شالوده: علاوه بر کتاب‌های ارباب حلقه‌ها و آثار آیزاک آسیموف بخشی از علایق ایلان ماسک معطوف کتاب‌هایی است که مربوط به ژانر علمی-تخیلی است. کتاب «شالوده» یکی از علاقه‌مندی‌های ایلان ماسک است که آن را به آسیموف دوستان پیشنهاد می‌‌دهد.

 زندگی ۳.۰: ماسک علاقه زیادی به آینده هوش مصنوعی دارد، وی در میان کتاب‌هایی که در مصاحبه‌ها و گفت‌وگوهایش معرفی کرده است، همیشه چند کتاب را به این موضوع اختصاص داده. وی در فعالیت‌هایش تلاش می‌کند آینده هوش مصنوعی را کشف کند. کتاب «زندگی ۳.۰، انسان بودن در عصر هوش مصنوعی» نوشته مکس تگمارگ جزو آثاری است که وی برای خواندن توصیه کرده است. این اثر را میثم محمدامینی به فارسی ترجمه کرده و از سوی انتشارات نشر نو راهی بازار کتاب شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
13 نفر این پست را پسندیده اند