هر چند در روزهای گذشته جلیل سامان کارگردان سریال «زیرخاکی» با انتشار متنی کوتاه در فضای مجازی اعلام کرد که به‌دلیل توقف فیلمبرداری سریال «زیرخاکی» در شرایط کرونا باقی‌مانده داستان این مجموعه با فیلمبرداری مجدد در آینده روی آنتن خواهد رفت، اما زمان دقیق آن را اعلام نکرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این کارگردان افزود: «فیلمبرداری سریال زیرخاکی به‌دلیل کرونا متوقف شد و کمتر از یک ماه از فیلمبرداری آن باقی‌مانده است که ان‌شاءالله با فراهم شدن شرایط، انجام و پخش می‌شود. درحال‌حاضر چهار قسمت از فصل اول باقی‌مانده است که از یکشنبه شب پخش آن آغاز شد.»

این اظهارنظر از سوی جلیل سامان درحالی صورت گرفته است که بنابر خبر ارسالی از سوی روابط عمومی سریال، در چهار قسمت باقی‌مانده از فصل اول سرنوشت شخصیت‌ها مشخص می‌شود و به تعبیری بخش متوقف مانده در فیلمبرداری مربوط به فصل 2 بوده و قرار نیست این‌بار با داستان ناتمام مواجه باشیم.

برای قضاوت درباره تاثیر توقف فیلمبرداری سریال «زیرخاکی» به‌دلیل کرونا، بر پایان‌بندی داستان طبیعتا باید تا پایان ۴ قسمت باقی‌مانده صبر کنیم اما آنچه مشخص است جلیل سامان فصل اول و دوم سریال را کلیتی واحد می‌داند و قرار نیست در فصل اول پرونده شخصیت‌ها به‌طور کامل بسته شود.

به هر صورت با پایان ایام قدر ادامه فصل اول سریال «زیرخاکی» آغاز شده که با حضور محوری پژمان جمشیدی و با بازی ژاله صامتی، ‌هادی حجازی‌فر، گوهر خیراندیش و نادر فلاح همراه است. این فصل با وقایعی قبل از انقلاب شروع شده و داستان به بعد از انقلاب کشیده می‌شود. طبق اعلام قبلی جلیل سامان داستان سریال در فصل اول به اتمام نمی‌رسد و ادامه آن در فصل دوم به دهه ۹۰ و حال حاضر هم خواهد رسید.

این فصل سال گذشته درحال تصویربرداری بود که در زمان شیوع کرونا نیز ضبط آن ادامه داشت و با همه‌گیر شدن این بیماری و مشکلات پروژه‌ها برای تصویربرداری، ادامه کار متوقف شد.

این سومین سریال شبکه یک سیماست که به‌دلیل کرونا تصویربرداری آن متوقف و پایان‌بندی داستان آن به آینده و فصل‌های بعد موکول می‌شود. پیش از این سریال‌های پرمخاطب «نون.خ ۲» و «پایتخت ۶» نیز به شکلی ناگهانی و بدون پایان‌بندی تمام شدند. 

فصل دوم سریال «نون.خ» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی نیز که ابتدا قرار بود درحدود ۲۶ قسمت ساخته شود و ماه رمضان به پخش برسد به‌دلیل قرار گرفتن در پیک شیوع کرونا، فیلمبرداری آن متوقف شد و در ۱۴ قسمت روی آنتن رفت.

اما سرنوشت سریال «پایتخت ۶» از همه مبهم‌تر است زیرا با وجود حاشیه‌ها و جنجال‌های فراوان نسبت به پایان‌بندی آن و حتی کل این فصل، اعلام نشده است که چه زمانی سیروس مقدم تولید این سریال را شروع خواهد کرد. 

با این حال برخی سریال‌ها که کار ساخت‌ آنها به‌دلیل کرونا نیمه‌تمام مانده بود در روزهای گذشته از سر گرفته شدند. از جمله سریال‌هایی که تصویربرداری مجدد آنها شروع شده است می‌توان به «۸۷ متر» کیانوش عیاری، «جشن سر برون» مجتبی راعی، «زمین گرم» سعید نعمت‌الله و… اشاره کرد و حتی درباره ادامه تصویربرداری پروژه‌هایی مثل «ایل دا» به کارگردانی راما قویدل یا پروژه‌های سنگین‌تر و سخت‌تری چون «سلمان فارسی» ساخته داوود میرباقری بعد از ماه رمضان اطلاع‌رسانی شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند