در نخستین جشن «سپاس دوست» که همزمان با هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، از عبدالرحمن صفارپور، خالق درس «تصمیم کبری» تجلیل خواهد شد. این مراسم از ساعت ۱۲ ظهر امروز در سالن فردوسی واقع در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می‌شود. صفارپور، مولف کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی است. او دی ماه ۱۳۲۱ در دزفول به دنیا آمده و از سن شش‌سالگی به مدرسه رفته و در رشته ریاضی دیپلم گرفته است.  

 براساس آمار ثبت شده در سامانه پاییزه کتاب، ۹۱ هزار و ۸۷۲ جلد کتاب به فروش رفته است که ارزش ریالی این میزان فروش نزدیک به ۳۰ میلیارد ریال است. پاییزه کتاب با مشارکت ۶۰۵کتاب‌فروشی شامل ۱۳۱ کتاب‌فروشی در شهرستان‌ها و ۴۷۳کتاب‌فروشی در مراکز استان‌ها تا پایان بیست‌وهفتمین دوره هفته کتاب یعنی ۳۰آبان نیز ادامه دارد. در طرح پاییزه کتاب برای تمامی کتابفروشی‌های عضو طرح، ۲۰ درصد تخفیف فروش تا سقف ۱۲۰هزار تومان در نظر گرفته ‌شده ‌است.

 نمایش کمدی «لباس جدید پادشاه» به نویسندگی فرزاد فخری‌زاده و کارگردانی لادن نازی از روز گذشته اجراهای خود را در تماشاخانه سنگلج روی صحنه برده است. در خلاصه این نمایش که هرشب ساعت ۱۹:۳۰ به روی صحنه می‌رود آمده است: «در ایران قانون منع استعمال البسه خارجی توسط مجلس [شورای] ملی تصویب شده است و هم‌زمان با تصویب این قانون احمد [شاه] قاجار به انگلستان سفر کرده است.»

 تازه ترین نشست ماهانه خانه موسیقی ایران ساعت ۱۵ فردا چهارشنبه ۲۹ آبان  با در تالار اجتماعات این مجموعه صنفی برگزار خواهد شد. در این نشست موضوع اجرای موسیقی در سبک‌های مختلف مورد بررسی خواهد گرفت، این در حالی است که برگزاری چند برنامه موسیقایی به‌عنوان بخش‌های مختلف این نشست اعلام شده است. نشست‌های ماهانه خانه موسیقی به‌طور مستمر از سال ۱۳۸۹ در یکشنبه‌های آخر هر ماه برگزار می‌شد. این نشست‌ها با اجراهای موسیقی در سبک‌های مختلف، اجرای پیشکسوتان موسیقی، معرفی استعدادهای جوان، معرفی تازه‌های کتاب و آلبوم و موسیقی مناسبتی همراه است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند