به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرکز تحقیقات صداوسیما در نظرسنجی مرداد امسال با اعلام میزان برنامه‌های پربیننده هر شبکه، آمار بیننده‌های تلویزیون را در دومین ماه تابستان ۳/ ۸۰ درصد اعلام و ۱۰ برنامه پرمخاطب سیما را معرفی کرد. عصر جدید از شبکه سه، منتخب دورهمی و کودک‌شو از شبکه نسیم، مستند حیات‌وحش از شبکه مستند، سمت‌خدا از شبکه سه، به خانه برمی‌گردیم از شبکه پنج، وقتشه از شبکه نسیم، دستپخت از شبکه یک و ویتامین‌خ و خانه ما از شبکه نسیم ۱۰ برنامه پرمخاطب سیما هستند.

براساس این نظرسنجی ۶/ ۷۰ درصد پاسخگویان بیننده حداقل یکی از برنامه‌های در حال پخش سیما بوده‌اند که براساس آن زنان با آمار ۷۳ درصد، بیش از مردان (۹/ ۶۷ درصد) به تماشای تلویزیون نشسته‌اند.در این نظرسنجی با جامعه آماری افراد ۱۲سال و بالاتر در تهران و ۳۲ شهر دارای مرکز صداوسیما ۳/ ۸۰ درصد پاسخگویان بیننده برنامه‌های سیمای جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند. این آمار شامل همه برنامه‌های سیما در قالب‌های فیلم و سریال، مسابقه، سخنرانی، گفت‌وگو، برنامه‌های ورزشی و اخبار بوده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.در شبکه یک سیما از 10 برنامه بررسی شده میزان بیننده برنامه «دستپخت» با 4/ 18 درصد بیش از برنامه‌های دیگر این شبکه بوده است و 2/ 83درصد بینندگان دستپخت در حد زیاد از این برنامه رضایت داشته‌اند.

برنامه‌های سیمای خانواده با ۳/ ۱۳ درصد، پایش با ۱/ ۱۲ درصد و صبح بخیر ایران با ۸/ ۱۱درصد در رتبه‌های بعدی این فهرست از نظر میزان بیننده بوده‌اند.در شبکه دو نیز که شبکه‌ای با رویکرد خانواده است برنامه «مسابقه محله» بیشتر از ۹ برنامه دیگر این شبکه بیننده داشته است. این مسابقه با ۸/ ۱۱ درصد رتبه اول و برنامه‌های هزار راه نرفته با ۳/ ۹ درصد، زنده باد زندگی با ۷/ ۸ درصد و ورزش از نگاه دو با ۴/ ۶ درصد نظر بینندگان این شبکه را جلب کرده است.از ۹ برنامه شبکه سه نیز برنامه عصر جدید با ۴/ ۶۲ درصد بیشترین بیننده را به خود اختصاص داده و میزان رضایت از برنامه عصر جدید نیز در این بازه یک‌ماهه ۶/ ۸۸ درصد و در حد زیاد بوده است.شبکه نسیم در میان ۷ برنامه بررسی شده بالاترین میزان مخاطب را در برنامه دورهمی‌ با ۴۹ درصد بیننده داشته و برنامه‌های «کودک‌شو» با ۴/ ۳۹ درصد، «وقتشه» با ۷/ ۱۸درصد و ویتامین خ با ۱۶ درصد بیننده در رتبه‌های بعدی هستند.

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند