دو فیلم امیر نادری با عنوان‌های «سازدهنی» و «انتظار» امروز چهارشنبه در باشگاه فیلم «هنر و تجربه» اکران می‌شود. این دوفیلم قرار است در بخش چشم‌انداز برنامه‌ تابستانه باشگاه «هنر و تجربه» به شکل رایگان در شهرهای تهران، شیراز و اصفهان نمایش داده شود. فیلم سینمایی «ساز دهنی» تولید سال ۱۳۵۲ و فیلم کوتاه «انتظار» تولید سال ۱۳۵۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. فیلم‌های باشگاه «هنر و تجربه» هر چهارشنبه در پردیس چارسوی تهران و شهر آفتاب شیراز ساعت ۲۰ نمایش داده می‌شود و در سیتی‌سنتر اصفهان نیز ساعت ۱۹ پذیرای علاقه‌مندان است.

 سری جدید «کتاب‌باز» از دوم شهریور‌ماه با تغییرات ساختاری از شبکه نسیم پخش می‌شود. مجری‌گری این سری همچنان برعهده سروش صحت است. بخش‌های جدید و متعددی برای این فصل در نظر گرفته شده که بخش کتاب کودک یکی از آنها خواهد بود. کتاب‌باز طبق روال فصل‌های قبل از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۰ روی آنتن می‌رود و مدت این فصل از ۳۰ به ۴۵ دقیقه افزایش پیدا کرده است.

 تازه‌ترین کنسرت ارکستر ایراناتریش «آیسو» به رهبری مهمان پیتر زومرر دوشنبه بیست و هشتم مرداد در تالار وحدت تهران برگزار می‌شود. در این اجرا قطعات اوورتور کوریئولان اثر لودویک فان بتهوون، سمفونی شماره ۸ (سمفونی ناتمام) اثر فرانتس شوبرت، کنسرتو فاگوت در فا ماژور اثر کارل ماریا فون وبر و سوئیت سنت پاول اثر گوستاو هولست نواخته می‌شود. دانیال جورابچی کنسرت مایستر و امیرحسین محمدیان سولیست فاگوت کنسرت را تشکیل می‌دهند. ارکستر «آیسو»  به مدیریت هنری مازیار یونسی ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت اجرا خواهد شد.

 فراخوان شعر و ترانه برای حمایت از کودکان زباله‌گرد از سوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» اعلام شد. در این فراخوان از شاعران و ترانه‌سرایان دعوت می‌شود که پدیده زباله‌گردی و رنجی را که این کودکان در چرخه طاقت‌فرسای کار متحمل می‌شوند با زبان شعر و ترانه به تصویر بکشند. سیروس الوند، حمید حامی و بابک زرین مسابقه شعر و ترانه با موضوع پدیده زباله‌گردی کودکان را داوری می‌کنند. بر اساس اعلام روابط عمومی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» علاقه‌مندان تا آخر شهریور ماه فرصت دارند آثار خود را همراه با مشخصات کامل به نشانی childrenb۹۷@gmail.com ارسال کنند.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند