به گزارش «ایسنا» علی نصیریان، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در این مراسم گفت: درود می‌فرستم به روان بزرگمرد بازیگری و دوبلاژ ایران. همه فکر می‌کنند او فقط گویندگی می‌کرد اما او قبل از آن بازیگر بسیار بالایی بود. با پرویز بهرام از اوایل دهه ۳۰ آشنا شدم. آقای بهرام یکی از کسانی بود که در دکلمه و بیان اشعار حماسی و اجتماعی بسیار کارآمد بود. وی ادامه داد: آخرین باری که با او همکاری داشتم در گروه آناهیتا بود برای نمایش اتللو که البته مجبور به ترک کار شدم اما در دو ماهی که با او کار می‌کردم یکی از بهترین دوران آموزشی من بود. بدانید او صدا و بیانی استثنایی و گویندگی داشت و دوبلاژ او درجه یک بود اما او بازیگر بسیار درخشانی بود. نصیریان اظهار کرد: آرزوی آمرزش برای پرویز بهرام دارم او به این مملکت خدمت کرد کارهای او ماندگار است او از چهره‌های ماندگار است و آثارش او را زنده نگه می‌دارد.

سپس منوچهر اسماعیلی، دوبلور باسابقه کشورمان در سخنانی گفت: فراموش نمی‌کنیم که او بی‌دریغ به ما ادب و هنر را آموخت. مدیون پرویز بهرام هستم که نحوه گفتار را برای من گشود. ۶۲ سال کم نیست آموزش و یاد دادن بدون طمع و طلب چیزی. در گفت‌وگویی که با یکی از روزنامه‌ها داشتیم درباره نحوه کار دوبلاژ صحبت می‌کردیم گفته شد آن روزها «ما» بودیم، نه «من». و او تصدیق کرد. در آن دوران گفت‌وگو صمیمانه بود کسی به دیگری حسادت نمی‌کرد می‌آموخت ولی نمی‌آزرد این سرلوحه کار ما بود. یادش گرامی باد. محمود قنبری، دیگر دوبلور پیشکسوت سخنران این مراسم بود که رزومه‌ای از پرویز بهرام را برای حاضران خواند و گفت: او صدایی فاخر، جذاب، پرشکوه مخملی و رومانتیک داشت. او جدا از بازیگری و گویندگی دستی هم در کار حقوق و وکالت داشت آنچه خوبان همه دارند او به تنهایی داشت او در طنزگویی نیز نمونه بود.

منوچهر والی‌زاده، دوبلور باسابقه کشورمان هم در این مراسم گفت: از نوجوانی که وارد کار دوبلاژ شدم، شاگرد او بودم. منتظر او می‌ماندیم که از او درس بگیریم. با بچه‌های رادیو چند روز پیش از او یادی کردیم هرچه از صدا و نجابت و دوستی او بگویم کم گفتم. لذت می‌بردیم وقتی در کنار او در اتاق دوبلاژ می‌نشستیم. هنرمندی که اگرچه درس وکالت خوانده بود با عشق وارد حرفه بازیگری و دوبلاژ شد. حمیدرضا آشتیانی پور، رئیس انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم نیز در بخش دیگری از مراسم تشییع بیان کرد: لذت بردن از کار بهرام نیاز به آشنایی با سبک‌های هنری و شنیدن و لذت بردن از صدای او نیازی به دانش هنری نداشت؛ مثل استشمام رایحه خوشبوی یک گل بود و برای خردسال و کهنسال به یک مقدار لذتبخش بود. از دیگر چهره‌های عالم نمایش و دوبله که در این مراسم حضور داشتند می‌توان به بهزاد فراهانی، فاطمه معتمدآریا، مهوش وقاری، منوچهر اسماعیلی، ناصر ممدوح، سیامک اطلسی، چنگیز جلیلوند، محمد علی جان‌پناه و رضا بنفشه‌خواه اشاره کرد. همچنین اعلام شد روز شنبه ۱۱ خردادماه ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ مراسمی برای پرویز بهرام در مسجد بلال صدا و سیما برگزار می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند