این نشریه نوشته است اگر مدتی است کتابخوانی را کنار گذاشته‌اید بهتر است بار دیگر کتاب در دست بگیرید. برای پرورش یک کتابخوان حرفه‌ای باید خودتان نیز کتاب بخوانید. ممکن است فکر کنید تا وقتی بچه روی پای خود بایستد لازم نیست برایش کتاب بخوانید اما چنین نیست و نوزادان نیز از شنیدن داستان لذت می‌برند. در بخشی دیگر از این گزارش آمده است: مهم نیست چه کتابی برای نوزاد خود می‌خوانید؛ کتاب آشپزی، داستان جنایی یا حتی روانشناسی. محتوای کتاب اهمیتی ندارد. صدا و لحن شما هنگام خواندن کتاب مهم است. تحقیقات نشان می‌دهد تعداد کلماتی که نوزاد در معرض آن قرار می‌گیرد در شکل‌دهی زبان و سطح سوادآموزی او موثر است. فقط به یاد داشته باشید در هنگام خواندن کتاب باید به کودک خود نگاه کنید؛ نه اینکه در حال آشپزی یا تماشای تلویزیون برای کودک قصه بگویید. کودک باید از حالت‌های شما متوجه شود کتابخوانی عمل لذت‌بخشی است. بهتر است شادی یا غم در چهره شما پدیدار شود. این کار حواس مختلف کودکان را تقویت می‌کند.

نیویورک تایمز می‌افزاید: به کودک خود نگاه کنید اما منتظر عکس‌العمل خاصی نباشید. ممکن است احساس کنید کودک توجهی به شما نمی‌کند اما او این تجربه را به راحتی جذب می‌کند و تاثیر کارتان در تمام زندگی او تا پایان عمر جریان می‌یابد. این نشریه توضیح داده است: نوزادان در جواب کتابخوانی شما صداهایی از خود درمی‌آورند. شاید به همین دلیل است که بیشتر کتاب‌های مربوط به این سن درباره حیوانات است زیرا تقلید صدای حیوانات آسان است. اگر فرزندتان صدایی تولید کرد پاسخ او را بدهید. ممکن است در آغاز کارتان بی‌معنی باشد اما در واقع این راه ارتباطی شما با کودکتان است. در بخش دیگری از این گزارش آمده است: خواندن کتاب پیش از خوابِ کودک برای همه آشنا است اما کتاب خواندن برای کودکان در طول روز موجب می‌شود شیطنت کودک کمتر و تمرکزش بیشتر شود.

کنار او بنشینید و از این لحظات شیرین در روشنایی روز نیز لذت ببرید. کودک ممکن است شما را با سلیقه و عقاید متفاوت خود شگفت‌زده کند. شاید علاقه‌ای به تفریحات کودکی والدین خود نداشته باشد. آنها را تشویق کنید تا کتاب‌های موردعلاقه خود را بیابند و کمک کنید کتاب‌های بیشتری در ژانر موردعلاقه‌شان پیدا کنند. گاهی نوزادان عاشق کتابی می‌شوند که والدین آن را دوست ندارند. آنها را سرزنش نکنید یا مورد قضاوت قرار ندهید. بهتر است تلاش کنید او را از کتاب‌هایی مطلع کنید که در دنیای آنان وجود ندارد. نوزادتان ممکن است به سمت کتاب خاصی برود و عکس‌های آن کتاب را دوست داشته باشد اما شما به‌عنوان پدر یا مادر حتی آثار زمین‌شناسی، هنری و زندگی در فرهنگ‌های مختلف را به او نشان دهید. در سنین خاصی فرزندان شما به کتاب‌هایی علاقه‌مند می‌شوند که در آن شخصیت اصلی داستان همسن خود آنها است اما این موضوع در مورد نوزادان صدق نمی‌کند. از این دوره در زندگی‌شان بهره ببرید و کودک خود را با شخصیت‌های مختلف آشنا کنید.

گزارش‌نویس این نشریه نوشته است: هیچ زمان مشخصی وجود ندارد که کودک در آن به‌صورت مستقل کتاب بخواند. فرمول خاصی نیز برای کتابخوانی جداگانه کودکان تا پنج و نیم سالگی وجود ندارد. عده کمی از پنج‌ساله‌ها به تنهایی کتاب می‌خوانند. اگر خود شما به‌عنوان والدین کودک گام‌های موثری برای کتابخوانی فرزندتان بردارید مطمئن باشید به زودی قادر خواهد بود بدون نیاز به شما کتاب بخواند. بسیاری از کودکانی که علاقه‌ای به کتابخوانی ندارند کامپیوتر و بازی‌های کامپیوتری را دوست دارند. کتاب مربوط به بسیاری از این بازی‌ها در بازار موجود است که می‌تواند فرزندتان را به کتابخوانی علاقه‌مند کند.