نکته منحصربه‌فرد این حراج نمایشگاهی، قیمت‌گذاری یا به اصطلاح پرایسینگ آثار است. در ۲۶ دوره گذشته، همواره قیمت‌گذاری آثار بر اساس قدرت خرید مخاطبان انجام شده و به همین دلیل میانگین قیمت آنها عمدتا رقم‌های بسیار پایینی را در مقایسه حراج‌هایی نظیر حراج تهران و... نشان می‌دهد. لیلی گلستان در این باره گفته است: «در «صد اثر صد هنرمند» برای هر سلیقه‎ای کاری وجود دارد. به علاوه هر کسی با هر بودجه‎ای می‌‌تواند کاری را خریداری کند. به‌عنوان مثال قیمت‎های ما از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزارتومان آغاز می‌شود و آثار چند ۱۰ میلیونی را هم شامل می‌شود. این فضایی را ایجاد می‎کند که هم یک مجموعه‎دار که به دنبال اثر خاصی است و هم یک خریدار عادی که بودجه‎ای محدود دارد و به دنبال یک اثر هنری برای آویختن به دیوار خانه خود است بتوانند آثار مورد نظر خود را در «صد اثر، صد هنرمند» پیدا کنند.» قیمت آثار در این دوره از ۳۰۰ هزار تومان تا ۸۵ میلیون تومان و از منظر گونه و سبک هنری از خوشنویسی تا نقاشیخط و نقاشی و از انتزاع محض تا رئال و... تنوع دارند.

فرصت‌های متعادل خرید آثار هنری

گران‌ترین کار این دوره اثری از زنده یاد بهمن محصص است: یک نقاشی روی مقوا که گالری گلستان آن را ٨٥ میلیون تومان قیمت‌گذاری کرده است. البته دوستداران بهمن محصص فرصت خرید اثر دیگری از او با قیمت پایین‌تر را هم دارند، یک لیتوگرافی که ٥٥ میلیون تومان روی دیوار می‌رود. دو اثر زیبا از سید محمد احصایی یکی ۸۰ و دیگری ۶۰ میلیون تومان، نقاشی منظره از کیخسرو خروش ٦٠ میلیون‌تومان، اثری قابل‌توجه از زنده یاد فریده لاشایی ٢٥ میلیون و کاری از حجت شکیبا با قیمت ٢٠ میلیون‌تومان در کنار خوشنویسی‌های درخشانی از زنده یاد رضا مافی جمع استادان را در «صداثر، صد هنرمند» بیست و ششم جمع کرده است. اما بدون تردید مانند همیشه بخش درخشان صداثر، حضور پررنگ و انرژی بخش جوانان است، کارهای چشمگیری از هنرمندان جوان که به جایگاه تثبیت‌شده‌ای در بازار هنر دست یافته‌اند در این نمایشگاه معتبر با قیمت‌های بسیار مناسب حدود ٤ تا ٨ میلیون تومان ارائه شده است.

البته سهم هنرمندان تازه کشف‌شده و هنرمندان شهرستانی هم در این رویداد بسیار بالاست که قیمت‌های ارزان و باورنکردنی دارند که می‌تواند خانواده‌ها را با حداقل هزینه صاحب یک اثر هنری چشم نواز و بسیار دلنشین کند. در این میان همانند نمایشگاه‌های اخیر صداثر، مجسمه هم سهم مهمی را به خود اختصاص داده است که برخی از آنها فوق‌العاده زیبا هستند: از زنده یاد ایرج زند مجسمه‌ای با قیمت ٣٠ میلیون تومان پیشنهاد شده است، از غازی، قره باغی، شاهمرادی، یاوری و البته چند مجسمه‌ساز جوان که امسال گالری گلستان برای نخستین بار آنها را معرفی می‌کند هم مجسمه‌های دیدنی برای نمایش و فروش گذاشته است. بیست و ششمین نمایشگاه«صد اثر، صد هنرمند»، عصر جمعه دوازدهم مرداد افتتاح و تا سی‌ام مرداد هر روز (غیر از پنج‌شنبه‌ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ دایر خواهد بود.