انیمیشن خنده‌دار درباره شخصیت‌های ترسناک‌

مجموعه انیمیشن‌های «هتل ترانسیلوانیا» روایتی بامزه از خانواده دراکولا و جمعی دیگر از شخصیت‌های وحشتناک سینمایی است. در سال‌های گذشته دو قسمت از این مجموعه انیمیشن روی پرده سینِما رفته و پس از موفقیت آنها حال نوبت به قسمت سوم رسیده است. «هتل ترانسیلوانیا ۳» در سه روز نخستی که روی پرده رفت در آمریکای شمالی به فروش ۴۴ میلیون دلاری دست یافت و در گیشه بین‌المللی به فروش ۴۶ میلیون دلاری رسید. فروش خوب این انیمیشن نشانی از قدرت فیلم‌های مناسب برای خانواده‌ها در گیشه است. ساخت این انیمیشن با بودجه ۸۰میلیون دلاری به سرانجام رسیده است و در آن داستان سفر تفریحی خانواده کنت دراکولا با صداپیشگی آدام سندلر به تصویر کشیده می‌شود. از صداپیشگان مشهور این انیمیشن می‌توان به کوین هارت، سلنا گومز، کوین جیمز، اندی سمبرگ، استیو بوشمی و مل بروکس اشاره کرد.

دواین جانسون جذابیت ندارد

پیش از اکران «آسمانخراش» یک جمله برای تبلیغ آن بسیار استفاده می‌شد:‌ «جان سختی که به ملاقات آسمانخراش جهنمی می‌رود» همین جمله که نام دو فیلم مشهور در آن به چشم می‌خورد در کنار حضور ستاره‌ای مثل دواین جانسون کافی بود تا فروش فیلم را تضمین شده دانست؛ اما چرخ روزگار این بار به کام دواین جانسون نچرخید. فیلم جدید جانسون که با فروش ۲۵ میلیون دلاری در گیشه آمریکای‌شمالی سومین فیلم پرفروش هفته بود، در گیشه بین‌المللی عملکرد بهتری داشت و با ۴۰میلیون دلار فروش راه اکران را آغاز کرد. جانسون در «آسمانخراش» نقش مامور سابق اف‌بی‌آی را بازی می‌کند که اکنون مامور تامین امنیت آسمانخراشی در چین شده است. او باید دوباره دست به کار شود؛ چرا که همسر و فرزندانش در بلندترین ساختمان جهان در دل آتش گیر افتاده‌اند. راسون مارشال تربر که فیلم «اطلاعات مرکزی» را با بازی جانسون ساخته بود، نویسنده و کارگردان «آسمانخراش» است. این فیلم هنوز در چین دومین بازار بزرگ سینمای جهان اکران نشده است از ۲۰ جولای در سینماهای این کشور روی پرده خواهد رفت.

دیزنی همچنان حرف دارد

دومین فیلم پرفروش هفته «مرد مورچه‌ای و زنبور»‌ از کمپانی دیزنی بود که در دومین هفته اکران به فروش ۲۸ میلیون دلاری دست پیدا کرد. این فیلم ابرقهرمانی نسبت به هفته نخست اکران ۶۰ درصد افت فروش داشت که برای یک فیلم از دنیای ابرقهرمانی مارول زیاد است. قسمت دوم «مرد مورچه‌ای»‌ کماکان نسبت به قسمت اول فروش بهتری دارد و پس از دو هفته به فروش ۱۳۲ میلیون دلاری رسیده است. با احتساب فروش بین‌المللی «مرد مورچه‌ای و زنبور»‌ پس از دو هفته در سطح جهانی به فروش ۲۸۳ میلیون دلاری دست پیدا کرده است. اثر دیگر دیزنی در جمع پرفروش‌ها، انیمیشن «شگفت‌انگیزان ۲» است که هفته گذشته ۱۶‌میلیون دلار فروخت.

فیلم‌هایی که در اکران محدود موفق بودند

در میان فیلم‌های با اکران محدود فیلم «متاسفم که مزاحم میشم» به کارگردانی بوتس رایلی بهترین عملکرد را داشت. این فیلم کمدی درباره یک تاجر سیاه‌پوست است که سعی دارد به شبیه سفیدپوستان رفتار کند با فروش ۴‌میلیون دلار هفتمین فیلم پرفروش هفته بود. مستند تحسین‌شده «سه بیگانه همسان»‌ نیز به‌رغم اکران محدود فروش خوبی داشت و بیش از یک‌میلیون دلار کسب کرد و از مستند «ویتنی» درباره زندگی خواننده مشهور ویتنی هیوستون، پیشی گرفت.در این میان فیلم جدید گاس ون سنت با‌عنوان «نگران نباش، پیاده زیاد دور نمیشه» در چهار سینِما روی پرده رفت و به میانگین فروش ۲۰‌هزار دلاری در هر سالن دست پیدا کرد. در این فیلم واکین فینکس نقش کاریکاتوریستی به نام جان کالاهان را بازی می‌کند که پس از معلول شدن در ۲۱ سالگی استعدادش را کشف می‌کند.

14 (2)